REKLAMA

Handel w niedzielę: Zamiast zakazu praca tylko do 13?

  • Autor: PAP/AT
  • 06 czerwca 2017 07:03
Handel w niedzielę: Zamiast zakazu praca tylko do 13? Handel w niedzielę dozwolony byłby tylko do godziny 13 (fot.shutterstock)

Jest plan odejścia od zakazu handlu na rzecz skrócenia czasu pracy sklepów.

Według najnowszego pomysłu na uregulowanie pracy sklepów w niedzielę handel w ten dzień dozwolony byłby tylko do godziny 13 - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Propozycję opracował Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. Zostanie zaprezentowana na posiedzeniu zespołu w najbliższą środę.

- Ten wariant pracy sklepów w niedzielę popiera cała branża handlowa - mówi szef zespołu poseł Adam Abramowicz. Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej", do poparcia takiej opcji skłania się też rząd.

Według "Rz" projekt NSZZ Solidarność z twardym zakazem handlu w większość niedziel w roku ma coraz mniejsze szanse na przyjęcie; utknął w Sejmie, a prace zamarły kilka miesięcy temu.

W przypadku kompromisu nowe przepisy weszłyby w życie najpewniej z Nowym Rokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Roman 2017-06-24 18:54:44
    pod przykrywka kompromisu kolejny przywilej dla duzych sieci handlowych…czemu kopiecie maly handel?????
  • Nowa Komuna 2017-06-06 09:24:46
    Znowu będzie można zaśpiewać "Za dziesięć minut trzynasta". Powrót do komuny staje się coraz bardziej oczywisty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA