REKLAMA

Hanna Gronkiewicz-Waltz o komisji ds. reprywatyzacji: PiS proponuje teatr polityczny

  • Autor: GP
  • 18 października 2016 13:18
Hanna Gronkiewicz-Waltz o komisji ds. reprywatyzacji: PiS proponuje teatr polityczny Prezydent Warszawy w propozycji PiS stworzenia komisji ds. reprywatyzacji dostrzega teatr polityczny, a nie poważne rozwiązanie problemu. (fot.:youtube.com)

• Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy nazwała ideę stworzenia komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji "teatrem politycznym".
• Patryk Jaki ocenia, że taka reakcja prezydent Warszawy to strach przed działaniem zapowiedzianego ciała.

Zaproponowane przez PiS i liderów tej formacji powołanie komisji kodyfikacyjnej ds. reprywatyzacji doczekało się odpowiedzi i komentarzy w internecie. Politycy opozycji są sceptyczni, a prezydent stolicy, mówi wprost:

- Propozycja PiS dotyczy już zakończonych postępowań. Zamiast rozwiązać problem, czyli uchwalić ustawę reprywatyzacyjną, (PiS) proponuje teatr polityczny - napisała na portalu społecznościowym Hanna Gronkiewicz Waltz.

Ten wpis ocenił, szybko po jego ukazaniu się, Patryk Jaki: - Po komentarzu Hanny Gronkiewicz Waltz widać strach przed Komisją Weryfikacyjną. Udowodnimy, że państwo nie zawsze musi przegrywać z cwaniakami - podsumował na Twitterze.

W Sejmie o sprawie wypowiedział się Paweł Rabiej, poseł Nowoczesnej, którego konferencja prasowa zaczęła się we wtorek (18 października) tuż po tym, jak Zbigniew Ziobro i Patryk Jaki kończyli mówić na Nowogrodzkiej.

-  Prezes Kaczyński zapowiadał, że Ministerstwo Sprawiedliwości wyjdzie z taką propozycją - mówił Rabiej. - Sądziliśmy jednak, że będzie to poważna propozycja. Nie jest to takie rozwiązanie. Dla polityków Nowoczesnej rozwiązania proponowane przez stronę rządzącą są zagrożeniem dla praworządności kraju.

Ten argument podnosi, w ocenie posłów Nowoczesnej, propozycja wpływania przez komisję weryfikacyjną na własność i wpisy do ksiąg wieczystych.

- Prezes Kaczyński wykorzystuje sprawę reprywatyzacji, by ponownie uderzyć w Trybunał Konstytucyjny - skomentował Rabiej kończąc swoją wypowiedź.

Czytaj: Śledztwo ws. śmierci Brzeskiej przynosi już efekty, mówił minister Ziobro

W sprawie wypowiadali się tez ochoczo dziennikarze, którzy śledzą temat od kiedy w Warszawie wybuchła afera reprywatyzacyjna pod naciskiem sytuacji wokół działki Chmielna 70.

Andrzej Gajcy, piszący dla "Rzeczpospolitej", ma pewne nadzieje związane z propozycją PiS.

Tymczasem Samuel Pereira (pracujący dla TVP) wylicza nieudolność opozycji wobec nowego pomysłu PiS.

 

Innego zdania jest doradca europosła Dariusza Rosatiego (PO). Piotr Kołomycki zaproponował, by w ramach weryfikacji PiS bardziej przyglądał się temu, co sam robi. Nawiązał do promowanego przez opozycję tematu Misiewiczów - tj. osób, które na zmianie władzy w 2015 roku zyskały, bo są związane z politykami PiS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA