REKLAMA

Hanna Majszczyk: Samorządy chcą kolejnych podatków?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 05 kwietnia 2016 17:54
Hanna Majszczyk: Samorządy chcą kolejnych podatków? Skąd miałyby być środki na ewentualne rekompensowanie ubytków w dochodach JST? Z kolejnych danin publicznych? – pytała wiceminister finansów Hanna Majszczyk (po lewej). Fot. MSWiA

• Samorządy po raz kolejny upominają się o dochody utracone wskutek działań rządu.
• Tym razem chodzi o 15-proc. stawkę podatku dochodowego i rekompensatę z ewentualnego uszczelnienia systemu podatkowego.
• Wiceminister Hanna Majszczyk odbija jednak piłeczkę.

W kraju trwa dyskusja nad modyfikacją, a nawet likwidacją wywołujących wielkie kontrowersje zadań zleconych. Przedstawiciele jednostek samorządowych narzekają na zbyt dużą ich liczbę oraz nieadekwatny do tego poziom dofinansowania.

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina i współprzewodniczący komisji ze strony samorządowej podkreślał, że wszelkie ubytki w budżetach samorządów powinny być bezwzględnie rekompensowane.

Czytaj też: Samorządy: po raz pierwszy rząd dał całkiem niezłe pieniądze

Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich dodał, że strona samorządowa stoi na stanowisku, że kwestia uszczelniania rozwiązań podatkowych jest kwestią niezależną od zmian w systemie podatkowym.

Hanna Majszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów uważa, że nie sposób zgodzić się z samorządową interpretacją skutków wynikających z uszczelnienia systemu podatkowego. Stąd bowiem m.in. mają pochodzić środki na rekompensaty dla samorządów.

– Bo gdyby przyjąć, że takie działania w ogóle nie mogą być rozpatrywane z punktu widzenia powiększenia wpływów i dochodów strony samorządowej to pytanie, skąd miałyby być środki na ewentualne rekompensowanie. Z kolejnych danin publicznych? – pytała wiceminister finansów.

Cały artykuł w PortalSamorzadowy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA