REKLAMA

Harcerze przynieśli Betlejemskie Światełko do Kancelarii Premiera

  • Autor: GP
  • 15 grudnia 2015 13:32

We wtorek Kancelarię Premiera odwiedzili harcerze. Przynieśli do budynku obrad rządu Betlejemskie Światełko Pokoju. W poniedziałek świąteczny symbol zawitał do Pałacu Prezydenckiego.

Beata Szydło przyjęła liczącą kilkanaście osób delegację młodzieży we wtorek, w godzinach południowych. Harcerzy ugoszczono w ustrojonej świątecznie sali. Ministrowie, premier i młodzi harcerze zaśpiewali kolędy.

Premier wygłosiła krótką mowę do zebranych.

- Nawet gdy się spieramy, musimy widzieć drugiego człowieka – mówiła Beata Szydło nawiązując do sporu politycznego. - (…) Myślę, że wszyscy potrzebujemy Światła Betlejemskiego. Nie tylko w święta, ale i na co dzień - kończyła swoją wypowiedź premier. Po tych słowach odebrała lampion ze świecą przyniesiony przez harcerzy.

Po spotkaniu pozwolono gościom zasiąść w fotelach w sali obrad Rady Ministrów.

Beata Szydło podpisuje okolicznościową bombkę choinkową, Źródło: twitter.com

Harcerze w fotelach Rady Ministrów, Źródło: twitter.com

W poniedziałek, przed podróżą na Ukrainę prezydent Andrzej Duda gościł harcerzy w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu.

Betlejemskie Światełko Pokoju

Tradycja przenoszenia światełka z Betlejem pojawiła się wśród skautów i harcerzy w latach 80 XX w.  Pierwszy raz zapoczątkowali ją Austriacy w 1986 roku, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. W Polsce jest kultywowana od 1991 roku.

Akcja obejmuje dziś całą Europę i jest z naszego kraju rozprowadzana do Rosji, na Litwę Białoruś i Ukrainę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA