REKLAMA

Historycy IPN ocenią izby pamięci w jednostkach wojskowych

  • Autor: PAP/JS
  • 14 marca 2016 14:07
Historycy IPN ocenią izby pamięci w jednostkach wojskowych Przeglądu będą dokonywali specjaliści - historycy i pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej (fot. MON)

• Specjaliści IPN dokonają przeglądu izb pamięci w jednostkach wojskowych pod kątem treści, jakie są tam przedstawiane i promowane - powiedział wiceminister obrony Wojciech Fałkowski.
• Projekt jest powoli wdrażany - dodał.
• Przeglądu będą dokonywali specjaliści - historycy i pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej.

"Program przeglądu izb pamięci pod kątem zawartości, jakie treści są tam przedstawiane i promowane wobec żołnierzy zaczyna być wdrażany; pierwszych efektów będziemy się spodziewali na początku lata; za trzy, cztery miesiące" - powiedział dziennikarzom Fałkowski.

Wiceminister przekazał, że przegląd ma objąć wszystkie sale tradycji w jednostkach w skali całego kraju.

"Będziemy szli krok po kroku, województwo po województwie, jednostka po jednostce, życzliwie i spokojnie oglądając izby pamięci, ale rugując stamtąd treści, które promują bohaterów reżimu komunistycznego, siewców terroru i osoby, które niczym specjalnym się nie zasłużyły i nie powinny być tam przedstawiane" - powiedział.

Dodał, że przeglądu będą dokonywali specjaliści - historycy i pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej. Oni też, w porozumieniu z ministerstwem obrony, będą proponowali zmiany.

"To akcja pod auspicjami ministra obrony narodowej, nadzorowana z ministerstwa, ale nie sterowana ręcznie. To będą robili specjaliści, którzy się znają na tematyce, którzy potrafią dobrze, wnikliwie, merytorycznie ocenić zawartość izb" - przekazał wiceminister Fałkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA