REKLAMA

Horbaczewski: PiS ma twardy elektorat i wie jak robić skuteczną politykę

  • Autor: PAP/AT
  • 09 listopada 2015 10:10
Horbaczewski: PiS ma twardy elektorat i wie jak robić skuteczną politykę PiS przez ostatnie miesiące odrobiło lekcje i nauczył się już tego, że twardy elektorat już ma (fot.wybierzpis.org.pl)

PiS jest zupełnie inną partią niż dziesięć lat temu i wie, że w czasie swoich rządów popełniło wiele błędów - mówi politolog dr Hubert Horbaczewski.

- Działania Beaty Szydło jako premiera będą szły w kierunku utrzymania przychylności centrowego elektoratu - twierdzi Horbaczewski

Największą sztuką jest przyciągnięcie elektoratu

Jak dodaje PiS przez ostatnie miesiące odrobiło lekcje i nauczył się już tego, że twardy elektorat już ma.

- Żeby nie wiem co się działo, to w zasadzie ten twardy elektorat będzie w dalszym ciągu popierał i głosował na PiS - ocenia Horbaczewski.

- Największą sztuką jest przyciągnięcie do siebie elektoratu bardziej umiarkowanego i związku z tym, według mojego przekonania, właśnie w tym kierunku będą szły działania Beaty Szydło jako premiera - by utrzymać ten centrowy elektorat - dodaje politolog.

PiS jest inną partią niż dekadę temu

Według niego PiS doskonale wie, że w tamtych dwóch latach (2005-07) popełnił wiele błędów, także politycznych, strategicznych, taktycznych.

- Widać, że jest to partia o dużej zdolności uczenia się w tej chwili, to jest zupełnie inna partia niż dekadę temu; zaczęli naprawdę rozumieć jak robić skuteczną politykę a nie tylko głośną politykę - przekonuje politolog.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA