REKLAMA

IBRiS: Polacy nie mają wątpliwości. Wojska Obrony Terytorialnej w Polsce to konieczność

  • Autor: PAP/AT
  • 09 marca 2017 06:45
IBRiS: Polacy nie mają wątpliwości. Wojska Obrony Terytorialnej w Polsce to konieczność Zwolennikami powołania WOT są głównie osoby młode w wieku 18-24 lata (fot.obronaterytorialna.edu.pl)

Większość Polaków uważa, że Wojska Obrony Terytorialnej są w naszym kraju potrzebne - wynika z badań przeprowadzonych przez IBRiS.

Polacy nie mają wątpliwości, że Wojska Obrony Terytorialnej są w naszym kraju potrzebne – informuje "Rzeczpospolita".

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej", zdaniem 58 proc. ankietowanych Wojska Obrony Terytorialnej są Polsce potrzebne. Przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych. Pozostałe osoby zaznaczyły, że nie mają na ten temat zdania.

W większym stopniu za WOT opowiadają się kobiety - 63 proc. wskazań niż mężczyźni - 53 proc. Zwolennikami powołania tej formacji są głównie osoby młode w wieku 18-24 lata (65 proc. wskazań) oraz do 44. roku życia, czyli ludzie dojrzali.

Czytaj też: Wojska Obrony Terytorialnej przyciągają coraz więcej osób

Wyniki tych badań pokrywają się z informacjami WKU na temat rejestracji kandydatów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej - większość z nich to osoby między 19. a 44. rokiem życia. Co trzeci kandydat ma wyższe wykształcenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WOT the fu.k 2017-03-09 10:42:10
    Tak, Polacy chcą wprowadzenia WOT. Konkretnie rzecz biorąc dwaj Polacy - Maciarewicz i Misiewicz.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA