REKLAMA

IBRiS, zaskakujący sondaż: Nowoczesna wyprzedza PiS

  • Autor: AT
  • 23 grudnia 2015 13:16
IBRiS, zaskakujący sondaż: Nowoczesna wyprzedza PiS Najwięcej badanych zagłosowałoby na Nowoczesną. (fot.facebook.com/PetruRyszard)

Według najnowszego sondażu IBRiS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, najwięcej respondentów oddałoby swój głos na partię Nowoczesna.

IBRiS zapytał respondentów o to, na jakie ugrupowanie oddaliby swój głos w wyborach parlamentarnych. Najczęściej wskazywana przez badanych była Nowoczesna Ryszarda Petru (30,8 proc.). Na drugim miejscu uplasowała się obecnie rządząca partia - Prawo i Sprawiedliwość - z poparciem na poziomie 27,9 proc.

Trzecie miejsce przypadłoby Platformie Obywatelskiej, którą wskazało 12,7 proc. respondentów. Do Sejmu - według badania IBRiS - weszłoby jeszcze ugrupowanie Kukiz'15 (7,7 proc.) i partia KORWiN (5 proc.).

Poza Sejmem znalazłyby się: Polskie Stronnictwo Ludowe (3,8 proc.), Zjednoczona Lewica (6,1 proc.) i Partia Razem (1,9 proc.). 4,1 proc. badanych nie jest zdecydowanych na kogo oddałoby swój głos - wynika z sondażu IBRiS.

Zobacz szczegóły.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • poldek 2015-12-23 14:54:17
    Koniunktura na merytorykę trochę wróciła. Jednak brak kompetencji nadal popłaca.
  • Maciej 2015-12-23 14:38:40
    Dobra praca popłaca , brawo NowocześniREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA