REKLAMA

Ile kosztowała kampania wyborcza PiS?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 lutego 2016 20:02
Ile kosztowała kampania wyborcza PiS? Jak informuje Radio ZET, najwięcej pieniędzy pochłonęły spoty w telewizjach i w radiu. Wydano na nie aż 7 mln zł, w tym 400 tys. zł na reklamę w telewizji Trwam

Ponad 29 milionów złotych wydał PiS na zwycięską kampanię wyborczą - informuje Radio ZET, powołując się na sprawozdanie finansowe, która partia złożyła w Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak informuje Radio ZET, najwięcej pieniędzy pochłonęły spoty w telewizjach i w radiu. Wydano na nie aż 7 mln zł, w tym 400 tys. zł na reklamę w telewizji Trwam.

Sporo pochłonęły billboardy i plakaty wyborcze, bo aż 3,5 mln zł. Sztab wyborczy wynajął też warszawską agencję zajmującą się reklamą internetową, która za 100 tysięcy złotych tak ustawiała kampanijne treści, by wyświetlały się wysoko w wyszukiwarce googla.

Ponad 350 tysięcy złotych Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości zapłacił też  firmie chroniącej prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • zdegustowany 2016-02-04 22:11:29
    A ile dostali od PIS hejterzy w internecie? Czy doliczono również te miliony dotacji przeznaczone dla ojca Rydzyka?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA