REKLAMA

Im bliżej emerytury, tym większa chęć do pracy

  • Autor: Rynekseniora.pl/JS
  • 02 lutego 2016 13:44
Im bliżej emerytury, tym większa chęć do pracy Większość ankietowanych, zamiast do 60 r.ż., woli pracować dłużej, by otrzymać wyższą emerytur (fot. Shutterstock)

Według sondażu przeprowadzonego przez panel badawczy Ariadna na zlecenie Gazety Prawnej ponad połowa Polaków chce pracować do 65 lub 67 r.ż. Powodem takiej decyzji są prognozy niskich emerytur w przypadku ich pobierania w wieku 60 lat.

Zgodnie z wyliczeniami GP różnica między emeryturą dla 60 i 65-latka może wynieść nawet 50 proc. Do 60 r.ż. chciałoby pracować zaledwie 30 proc. ankietowanych.

Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zapewnił na łamach GP, że do dłuższej pracy nikt nie będzie zmuszany przepisami. Jednak decyzje samych zainteresowanych o dłuższym okresie zawodowej aktywności będą dla budżetu korzystne. Zdaniem wiceministra niskie wskaźniki urodzeń będą skłaniać do sięgania po rezerwę w pokoleniu osób w wieku emerytalnym, a ta w kolejnych latach ma się zwiększać.

- Osoby po 50 r.ż. będą dobrze wykształcone, w tym jeśli chodzi o umiejętności cyfrowe. Będzie im łatwiej długo kontynuować zatrudnienie - stwierdził na łamach GP wiceminister.

Czytaj całość na rynekseniora.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA