REKLAMA

Imigranci: Nowy dekret Donalda Trumpa zablokowany

  • Autor: PAP/AT
  • 16 marca 2017 07:16
Imigranci: Nowy dekret Donalda Trumpa zablokowany Donald Trum wyraził przekonanie, że nowy dekret imigracyjny spełnia wszystkie wymogi prawne i powinien jak najszybciej wejść w życie (fot.pixabay.com)

Nowy dekret imigracyjny prezydenta Donalda Trumpa został zablokowany przez sędziego federalnego. Prezydent USA zapowiedział, że zamierza odwołać się od werdyktu.

• Sędzia federalny z Hawajów Derrick. K. Watson zablokował nowy dekret imigracyjny prezydenta USA DonaldaTrumpa.
• Blokada dekretu, który czasowo zabraniał wydawania wiz obywatelom 6 krajów i wpuszczania uchodźców, obowiązuje na terenie całego terytorium USA od 16 marca.
• Prezydent Trump zapowiedział na wiecu w Nashville, w stanie Tenesse, że odwoła się od werdyktu.
• Prezydent wyraził przekonanie, że nowy dekret spełnia wszystkie wymogi prawne i powinien jak najszybciej wejść w życie.

Watson był drugim z trzech sędziów, który decydował dziś nad zamrożeniem dekretu. Sędziowie federalni ze stanów Maryland i Waszyngton także w dniu dzisiejszym mieli zadecydować czy zablokować dekret.

Hawaje były pierwszym stanem, który zaskarżył nowy, nieco złagodzony w porównaniu z poprzednim, dekret imigracyjny prezydenta.

Czytaj też: Dekret Donalda Trumpa: Imigranci, którzy przybyli do USA jako dzieci mogą zostać w kraju

Sędzia wskazał na sprawę imama muzułmańskiej społeczności Hawajów Ismail Elshikh, którego teściowa złożyła wniosek o wizę imigracyjną. Wniosek jest cały czas rozpatrywany. Zgodnie z nowym dekretem teściowa imama nie zostałaby wpuszczona na terytorium USA.

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział na wiecu w Nashville, w stanie Tenesse, że odwoła się od werdyktu sędziego federalnego na Hawajach czasowo blokującego jego nowy dekret imigracyjny nawet, jeśli będzie taka potrzeba, do Sądu Najwyższego. "Wygramy"- zapewnił.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA