REKLAMA

In-house: Nowe przepisy śmieciowe dzielą samorządy i pracodawców

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 12 kwietnia 2016 15:28
In-house: Nowe przepisy śmieciowe dzielą samorządy i pracodawców Marek Wójcik z Związku Powiatów Polskich, w imieniu korporacji samorządowych podkreślił, że samorządy oceniają pozytywnie kompromisowe rozwiązanie dotyczące in-house. (fot.:pixabay.com)

• Samorządy są zadowolone z projektu dotyczącego wprowadzenia zamówień in-house w Polsce.
• In-house uporządkuje stan prawny, a przede wszystkim pozwoli dbać o interes mieszkańców – mówi Marek Wójcik ze Związku Powiatów Polskich.
• Ustawa o in-house zabije więcej MŚP niż wypromuje – twierdzi Witold Zińczuk, szef Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami.

W Sejmie odbyło się posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw. Dyskusja została zdominowana przez tematykę zamówień in-house.

Przedstawiciele organizacji samorządowych, a z drugiej strony reprezentanci pracodawców i przedsiębiorców raz jeszcze przestawili swoje argumenty i trudno mówić jakimkolwiek kompromisie.

Marek Wójcik z Związku Powiatów Polskich, w imieniu korporacji samorządowych podkreślił, że samorządy oceniają pozytywnie kompromisowe rozwiązanie dotyczące in-house. Jak mówił jesteśmy jednym z ostatnich krajów Unii, który nie ma tych spraw uregulowanych.

Czytaj więcej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA