REKLAMA

IPN wskazuje 21 funkcjonariuszy, którzy mogą ukrywać dokumenty

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 lutego 2016 18:37
IPN wskazuje 21 funkcjonariuszy, którzy mogą ukrywać dokumenty IPN wskazuje 21 esbeków, którzy mogą ukrywać dokumenty, podlegające przekazaniu Instytutowi fot. Sławomir Cenckiewicz/twitter.com)

• Dziennikarz Adam Buła dotarł do pisma, w którym prezes IPN Łukasz Kamiński zwraca się z prośbą do pracowników o zebranie informacji na temat możliwości zagarnięcia dokumentów przez wysokich funkcjonariuszy działających w PRL.
• Prezes IPN wskazuje listę 21 najbardziej podejrzanych osób.

Pismo, do którego dotarł Andrzej Buła, wystosowane jest przez dyrektora Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, działającej w IPN i skierowane do naczelników oddziałowych biur edukacji publicznej Instytutu.

„W związku z poleceniem prezesa IPN dra Łukasza Kamińskiego uprzejmie proszę o pilne zebranie od podległych Państwu pracowników wszelkich udokumentowanych informacji dotyczących możliwości zagarnięcia przez byłych funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa państwa PRL dokumentów podlegających przekazaniu do zbioru archiwalnego IPN zgodnie z ustawą art. 28 ustawy o IPN” – czytamy.

I dalej:

„Informacje takie mogą dać podstawę prawną uzasadniającą podjęcie przez prokuraturę czynności mających na celu zabezpieczenie dokumentów podlegających przekazaniu Instytutowi Pamięci Narodowej”.

IPN wskazuje listę 21 najbardziej podejrzanych osób.

„W szczególności proszę o informacje dotyczące wymienionych poniżej 21 wysokich funkcjonariuszy państwa PRL, a także wszystkich innych funkcjonariuszy, wobec których mogą występować podejrzenia ukrywania dokumentów”.

Pracownicy oddziałów mieli czas do wtorku, 23 lutego, do godz. 16:00 na przekazanie zebranych informacji.  

fot. twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA