REKLAMA

Jacek Kurski zbadał kondycję TVP

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 27 kwietnia 2016 10:33
Jacek Kurski zbadał kondycję TVP Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", Jacek Kurski rządy na Woronicza zaczął nie tylko od zmian personalnych, ale i przejrzenia dokumentów firmy (fot. jacekkurski.blogspot.com)

Jacek Kurski, po objęciu funkcji prezesa, zarządził audyt w TVP. Znane są już jego wyniki.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", Jacek Kurski rządy na Woronicza zaczął nie tylko od zmian personalnych, ale i przejrzenia dokumentów firmy. Pozwoliło to na stworzenie raportu, który ocenia kondycję spółki.

Konkluzja z raportu, jak twierdzi "DGP", jest jedna - poprzednie zarządy z Juliuszem Braunem i Januszem Daszczyńskim na czele nie zasługują na absolutorium za ubiegły rok.

Jak czytamy, podstawowym problemem telewizji są finanse. Oprócz tego, że w kasie TVP brakuje 72 mln zł, które zaksięgowano jako pieniądze, które spółka dostanie z tytułu opłat abonamentowych, to TVP pozwalało sobie na kosztowne zakupy.

Zobacz też: Była dziennikarka TVP czeka na przeprosiny od prezydenta

Autorzy raportu wskazują, że 7 proc. ogółu wydatków, czyli grubo ponad 70 mln zł, w 2015 r. zostało wydanych poza ustawą o zamówieniach.

W raporcie sygnalizowany jest również problem digitalizacji zbiorów archiwalnych. - Setki tysięcy godzin nagrano na betach, taśmach VHS. A Sony zakończył produkcję magnetowidów. To pokazuje, w jakiej dżungli jesteśmy - mówi rozmówca "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA