REKLAMA

Jacek Sasin: Będziemy ograniczać wydatki władzy

  • Autor: PAP/KDS
  • 04 marca 2018 10:08
Jacek Sasin: Będziemy ograniczać wydatki władzy Szczegółowy program mamy poznać w najbliższych dniach (fot.facebook/Jacek Sasin)

W najbliższych dniach premier Mateusz Morawiecki przedstawi program ograniczenia administracji. Zmniejszona zostanie m.in. liczba wiceministrów - powiedział w niedzielę (4.03) szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

- Będziemy ograniczać wydatki władzy - zapowiedział Sasin w Polsat News. Jak mówił, są kolejne pomysły na ograniczanie wydatków na ten cel.

Dopytywany o ile zmniejszy się liczba wiceministrów w rządzie, odparł, że mniej więcej wiadomo, ale ustalenia w tej sprawie jeszcze trwają. - Na pewno jeżeli chodzi o wiceministrów, których mamy w tej chwili około stu, będzie to znacznie niższa liczba - dodał.

Jak podkreślił, polityką rządu nie jest władza bizantyńska. - Chcemy pracować dla Polaków i to robimy - oświadczył. 

Czytaj więcej: MON nadużywa kart kredytowych? Ministerstwo broni się danymi

O redukcji liczby wiceministrów w rządzie mówił też we wtorek Mateusz Morawiecki. Premier przekazał wtedy, że obecnie dokonuje przeglądu stanowisk wiceministerialnych. - Cały rząd to zarówno ministrowie, jak i wiceministrowie, na których barkach spoczywa ogromna, ogromna odpowiedzialność - podkreślił.

Mateusz Morawiecki poinformował, że w ciągu najbliższych kilku tygodni przedstawi ich końcowy skład. - Zredukujemy te stanowiska wiceministrów łącznie w porównaniu do łącznej liczby stanowisk ministerialnych, wiceministerialnych, jaka była w roku 2017. Pokażemy bardziej szczupłą, oszczędną, mniej zbiurokratyzowaną strukturę rządową. W związku z tym również dokonamy pewnych przeglądów - nie tylko personalnych, ale również finansowych - zadeklarował szef rządu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Wyborca 2018-03-04 22:39:12
    Powoli ludzie zaczynają otwierać oczy i stwierdzać, że to wszystko to była wielka mistyfikacja i pis jest tak jak PO ale 3 RAZY GORSZE, więc pamiętajcie za to co robicie temu krajowi i społeczeństwu, pójdziecie siedzieć, na długie lata.
  • Obywatel. 2018-03-04 15:51:53
    Ograniczcie socjal w pierwszej kolejności bo kaleczycie Polaków tworząc pokolenia niechętnych do pracy ludzi którzy będą przekonani ,że nie można umrzeć z głodu bo Państwo da.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA