REKLAMA

Jacek Sasin: nowe propozycje PiS zostaną wprowadzone szybko

  • Autor: PAP/AH
  • 16 kwietnia 2018 08:57
Jacek Sasin: nowe propozycje PiS zostaną wprowadzone szybko Propozycje, które padły na sobotniej konwencji, chcemy wprowadzić rzeczywiście szybko, bo jest taki program na najbliższe kilka miesięcy - mówi Jacek Sasin. (Fot. youtube)

Propozycje, które padły podczas sobotniej konwencji PiS zostaną wprowadzone szybko; w 2019 roku należy się spodziewać kolejnych - zapowiedział w poniedziałek (16.04) szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Podczas sobotniej (14.04) konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. obniżenie CIT dla małych i średnich firm z 15 do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, nowy fundusz dróg lokalnych w wysokości co najmniej 5 mld zł. Zapowiedział także obniżkę składek ZUS dla małych firm.

Sasin był pytany w "Sygnałach Dnia" w Polskim Radiu o terminy wprowadzenia nowych rozwiązań gospodarczych przedstawionych przez premiera.

Według ministra będą one wprowadzone szybko, np. wyprawka szkolna jeszcze w tym roku. - Zdecydowanie ten rok, tu mamy czas liczony bardzo precyzyjnie, do 1 września ta wyprawka musi trafić do uczniów - podkreślił. - Wyprawka ma sens, jeśli jest przed rozpoczęciem roku szkolnego - zauważył.

Odnosząc się do zapowiedzi obniżenia ZUS dla przedsiębiorców o najniższych przychodach Sasin podkreślił, że "jest nawet przygotowany konkretny projekt". - Myślę, że on w najbliższym czasie trafi pod obrady rządu - zadeklarował.

- Jeśli chodzi o obniżkę stawki podatkowej (CIT), na moją wiedzę, to powinno ruszyć od nowego roku. Zmiany podatkowe to zmiany, które wchodzą zazwyczaj w życie od nowego roku podatkowego - zauważył szef KSRM.

- Podsumowując propozycje, które padły na sobotniej konwencji, chcemy je wprowadzić rzeczywiście szybko, bo jest taki program na najbliższe kilka miesięcy, to nie jest w żadnym wypadku program do końca kadencji - podkreślił minister.

Jak zauważył, "mamy jeszcze cały przyszły rok, 2019". "Myślę, że w tym roku 2019 pojawią się kolejne propozycje" - zaznaczył Sasin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA