REKLAMA

Jacek Sasin: Zebraliśmy prawie milion zł na budowę pomników smoleńskiego i L. Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 10 marca 2017 19:17
Jacek Sasin: Zebraliśmy prawie milion zł na budowę pomników smoleńskiego i L. Kaczyńskiego Wrak tupolewa (fot.wikipedia.org)

Zebraliśmy prawie milion złotych na budowę pomników smoleńskiego i Lecha Kaczyńskiego; cieszy nas bardzo wielki odzew - powiedział poseł PiS Jacek Sasin.

"Pomimo wielu trudności, jakie to upamiętnienie napotykało w ostatnich latach, już nieco udało się w tym zakresie zrobić. Miło mi państwa poinformować, że w Polsce jest już ponad 70 miejsc - pomników i symboli - upamiętniających prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - powiedział Sasin.

Ocenił, że tych upamiętnień nadal jest "bardzo mało". "Szczególnie boli nas - to jest dla nas wielkim wyzwaniem - że takiego upamiętnienia z prawdziwego zdarzenia nie ma w stolicy naszego kraju, w Warszawie" - wskazał poseł PiS. Zwrócił uwagę, że udało się odsłonić "zaledwie skromny obelisk" przed budynkiem warszawskiego ratusza.

"Chcielibyśmy, aby w tej przestrzeni publicznej stolicy naszej ojczyzny stanął pomnik z prawdziwego zdarzenia, pomnik, który będzie wyrazem naszego hołdu i wyrazem docenienia ogromnej roli, jaką odegrał w najnowszej historii Polski ś.p. prezydent prof. Lech Kaczyński" - podkreślił Sasin. Dodał, że ważne jest również postawienie pomnika wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

Sasin poinformował, że Komitetowi Społecznemu Budowy Pomników, na którego czele stoi prezes PiS Jarosław Kaczyński, udało się zebrać prawie milion złotych na budowę pomników. "Cieszy nas bardzo wielki odzew" - powiedział poseł PiS.

W ramach zbiorki publicznej - jak przypomniał Sasin - komitet m.in. sprzedaje cegiełki o wartości 10, 20 i 50 zł.

Poseł PiS dodał, że we współpracy z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych udało się wydrukować ekskluzywne cegiełki o wartości 5 i 10 tys. zł. "Chciałbym rozpropagować tę akcję i zachęcić do tego, aby takie ekskluzywne cegiełki znalazły jak najwięcej nabywców. To pomoże nam zakończyć z sukcesem tę akcję, którą rozpoczęliśmy" - podkreślił.

"Mam nadzieję, że już wkrótce te pomniki będą mogły stanąć w przestrzeni publicznej w Warszawie i świadczyć o naszej pamięci i o ogromnej roli, jaką ś.p. Lecz Kaczyński odegrał w naszej najnowszej historii, bo myślę, że bez żadnych wątpliwości możemy go nazwać jednym z głównych twórców naszej wolności, naszej wolnej Polski, w której mamy przyjemność żyć i pracować" - stwierdził Sasin.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Hame 2017-03-11 22:27:58
    "Ogromen roli jaką odegrał..." - a co on tak naprawde zrobił poza tym że był bratem swojego brata?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA