REKLAMA

Jak 500 plus wpłynie na aktywość zawodową? MRPiPS: Za wcześnie na ocenę

  • Autor: PAP/JS
  • 08 września 2016 13:01
Jak 500 plus wpłynie na aktywość zawodową? MRPiPS: Za wcześnie na ocenę Według resortu, z danych spływających z urzędów pracy nie wynika, by następowało zjawisko dezaktywizacji zawodowej, zwłaszcza u kobiet (fot. KPRM)

• Jest za wcześnie, by stwierdzić jak program 500 plus wpłynie na aktywność zawodową rodziców - uważa Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
• Według resortu, z danych spływających z urzędów pracy nie wynika, by następowało zjawisko dezaktywizacji zawodowej, zwłaszcza u kobiet.

Resort poinformował w środę, że zlecił już badania dotyczące wpływu programu 500 plus na różne obszary, w tym na rynek pracy; badania zostaną rozpoczęte w najbliższych dniach.

Według Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, wypłaty z programu Rodzina 500 plus mogą w okresie kilku lat ograniczyć zatrudnienie rodziców o ponad 200 tys. osób, głównie wśród kobiet; efekt może być najbardziej widoczny na rynkach pracy małych miast i na wsi.

W stanowisku przekazanym w środę MRPiPS przypomina, że po roku funkcjonowania programu odbędzie się obowiązkowy przegląd jego wpływu między innymi na rynek pracy.

"Podkreślamy, że celem programu 500 plus nie jest dezaktywizacja zawodowa, ale danie wyboru szczególnie kobiecie, by sama decydowała, w jaki sposób będzie organizowała swoje życie rodzinne i zawodowe" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA