REKLAMA

Jak działa szkoła Edward Szydło, męża premier?

  • Autor: GP
  • 15 czerwca 2016 07:58
Jak działa szkoła Edward Szydło, męża premier? Beata Szydło jest premierem RP od 2015 roku, wyszła za Edwarda Szydło w 1987 r. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Dziennikarze tygodnika "Polityka" przygotowali materiał o oświęcimskiej szkole, w której dyrektorem jest mąż premier Szydło.
• W materiale stawiana jest teza, że szkoła działa dziś w oparciu o dotacje z UE na szkolenia.

Jak powstała szkoła, której dyrektorem jest mąż premier Szydło? Takie pytanie zadaje tygodnik "Polityka". Gazeta analizuje, jak doszło do tego, że oświęcimska Szkoła Zarządzania i Handlu jest na tak dobrym poziomie.

W ocenie dziennikarzy, którzy zbadali temat, szkoła miała być odskocznią dla miejscowej młodzieży, a stała się mechanizmem do prowadzenia kursów dofinansowanych z UE. Pada kwota 30,7 mln zł, którą placówka miała uzyskać w ciągu 10 lat działania.

- Głównym źródłem jej dochodów są dotacje z Unii Europejskiej - pisze "Polityka." -  W ostatnim dziesięcioleciu szkoła i prowadzące ją stowarzyszenie, w którego zarządzie zasiada Edward Szydło, otrzymały łącznie 25 mln zł dotacji unijnych na organizację rozmaitych szkoleń.

Czytaj: Rząd wspiera łódzkie starania o EXPO 2022

Mąż polskiej premier jest ważną postacią w materiale. "Polityka" zdecydowała się też zbadać jego działalność biznesową. Dominuje w niej właśnie szkolnictwo i szkolenia dofinansowane z UE. Gazeta podkreśla, że Edward Szydło i stowarzyszenie zarządzające obecnie szkołą, którą dyrektoruje mąż premier, nie składają sprawozdań finansowych. 

Edward Szydło i Beata Szydło są razem od 1987 roku. Ich znajomość rozkwitła na studiach, na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie Edward był kapitanem uczelnianej drużyny szczypiornistów. Z wykształcenia jest historykiem. Razem mieszkają w rodzinnej miejscowości Beaty Szydło, w małopolskich Brzeszczach.

Mąż premier stara się unikać mediów, nie jest osobą publiczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • gość 2016-06-22 21:18:25
    Szkoła jest odskocznią? A ja myślałam, że formą edukacji.
  • spragniony123 2016-06-15 17:11:11
    Niektóre pisma budzą się z zimowego snu który trwał osiem lat . Dziennikarze zaspani obijają się o ściany waląc głową w murREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA