REKLAMA

Jak zapewnić pacjentom onkologicznym wczesny dostęp do nowych terapii?

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: rynekzdrowia.pl
  • 20 stycznia 2016 16:58
Jak zapewnić pacjentom onkologicznym wczesny dostęp do nowych terapii? Jak zapewnić pacjentom onkologicznym wczesny dostęp do nowych terapii? Fot. Archiwum

O możliwościach lepszej dostępności do nowych terapii onkologicznych dla pacjentów dyskutowali we wtorek (19 stycznia) eksperci uczestniczący w konferencji na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

- W ciągu najbliższych 10-15 lat nastąpi podwojenie liczby chorych na raka, co stanowi poważne wyzwanie - mówił dr Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii. Dodał, że kolejnym wyzwaniem są wyniki leczenia nowotworów - w Polsce znacząco gorsze niż w krajach Europy Zachodniej.

- Tam, gdzie na ochronę zdrowia przeznacza się 8 i więcej procent PKB, są one zdecydowanie lepsze. Ponieważ nie należymy do takich krajów, musimy szukać alternatywnych, pozabudżetowych możliwości finansowania. Daje je np. Fundusz Walki z Rakiem. Gdyby 7 mln obywateli zdecydowało się na ubezpieczenia komplementarne w wysokości ok. 50 zł miesięcznie, w krótkim czasie mielibyśmy możliwość finansowania innowacyjnych terapii przeciwnowotworowych - mówił specjalista.

Przypomnijmy, że we wrześniu ub.r. zaprezentowany został raport Fundacji WHC. Główną tezą raportu jest rozwój wspomnianych alternatywnych źródeł finansowania dla onkologii, w tym komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce.

Czytaj więcej na rynekzdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA