REKLAMA

Jak złożyć wniosek o "Rodzina 500 plus" online?

  • Autor: bad
  • 21 marca 2016 15:09
Jak złożyć wniosek o "Rodzina 500 plus" online? Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć m.in. przez internet. Fot. pixabay

Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia 2016 r., także za pośrednictwem internetu.

Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 - rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć:

* w gminie, w której mieszkamy,

* za pośrednictwem Poczty Polskiej

* przez internet za pomocą:portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP, bankowości elektronicznej.

Wniosek

Osoby ubiegający się o świadczenie na drugie i kolejne dzieci będą podawały we wniosku jedynie podstawowe dane dotyczące rodziny. W przypadku świadczenia również na pierwsze dziecko wymagane są  informacje pozwalające na ustalenie dochodu. Pozostała część wniosku to szczegółowe pouczenia i wyjaśnienia dla wypełniających.

W odpowiednim rozporządzeniu określono także listę dodatkowych dokumentów, wymaganych w szczególnych przypadkach, np. wobec cudzoziemców czy rodziców adopcyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA