REKLAMA

Jaki wiek emerytalny dla rolników?

  • Autor: PAP/AT
  • 24 marca 2017 09:30
Jaki wiek emerytalny dla rolników? PiS spełniło obietnice wyborcze i obniżyło wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn (fot.pixabay)

Przejściowy okres przechodzenia rolników na wcześniejszą emeryturę w wieku 55 dla kobiet i 60 dla mężczyzn wygasa z końcem 2017 r.

Wiek emerytalny rolników jest taki sam jak dla pozostałych grup zawodowych - dla kobiet wynosi 60 lat, a dla mężczyzn - 65 lat - przypomina wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki.

"Czy ministerstwo rolnictwa planuje akcję informacyjną wyjaśniającą rolnikom przyczyny i skutki rolniczych emerytur" - pytał poseł PiS Krzysztof Głuchowski. Jak mówił, "obecnie w wielu miejscowościach województwa lubelskiego pojawiały się duże ilości ulotek kolportowanych przez polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego, z których można wyczytać, że PSL wywalczyło emerytury rolnicze, a PiS - zabrało, zmusza rolników do pracy o pięć lat dłużej".

Czytaj też: PSL: PiS chce, by rolnicy pracowali do śmierci

Bogucki, odpowiadając na pytanie, zaznaczył, że podniesienie wieku emerytalnego, docelowo do 67 lat dla kobiet i mężczyzn, zostało wprowadzone znowelizowaną ustawą o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z maja 2012 r. Ustawę tę przedstawiał w imieniu koalicji PO-PSL ówczesny minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Za tymi zmianami głosowali m.in. posłowie PSL - przypomniał.

PiS spełniło obietnice wyborcze i obniżyło wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn i przywraca w tym zakresie stan prawny, obowiązujący przed 1 stycznia 2013 r., w tym dla rolników - powiedział wiceminister rolnictwa (Jacek Bogucki, fot.jacekbogucki.pl)

Natomiast PiS - jak wskazał - spełniło obietnice wyborcze i obniżyło wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn i "przywraca w tym zakresie stan prawny, obowiązujący przed 1 stycznia 2013 r., w tym dla rolników".

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA