REKLAMA

Jakie plany ma MEN wobec nauczycieli?

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl
  • 30 maja 2017 12:56
Jakie plany ma MEN  wobec nauczycieli?

Minister edukacji Anna Zalewska i wiceminister Marzenna Drab zaprezentowały projekt ustawy o finansowaniu oświaty.W kwestii nauczycieli mówiono m.in. o pensum pedagoga, psychologa, logopedy, doradcy zawodowego i nauczyciela z zakresu pedagogiki specjalnej.


- Mieliśmy 17 tysięcy ofert pracy dla nauczycieli, teraz to jest 14 tysięcy, bo nauczyciele zwyczajnie z tych ofert korzystają – poinformowała Anna Zalewska na początku konferencji prasowej, przypominając tym samym, że kuratoria oświaty w poszczególnych województwach publikują informacje o miejscach pracy dla nauczycieli.

Dodała, że zakończono pierwszy etap prac zespołu powołanego przez ministra edukacji w listopadzie ubiegłego roku, na temat karty nauczyciela i ustawy o finansowaniu oświaty.

Wiceminister edukacji Marzenna Drab podczas konferencji poinformowała, że resort doprecyzuje zasady zatrudniania nauczycieli i skończy z umowami „śmieciowymi”.

Drab dodała, że tygodniowe pensum pedagoga, psychologa, logopedy, doradcy zawodowego wyniesie 22 godziny. Z kolei tygodniowe pensum nauczycieli z zakresu pedagogiki specjalnej wyniesie 20 godzin.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA