REKLAMA

Jakie studia wybrać? Informatyka najlepsza - sugeruje Jarosław Gowin

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (GP)/AT
  • 30 czerwca 2017 10:33
Jakie studia wybrać? Informatyka najlepsza - sugeruje Jarosław Gowin Wicepremier poleca by wybrać studia informatyczne (Jarosław Gowin, fot.twitter.com/NAUKA_GOV_PL)

W Polsce brakuje informatyków. - Lepiej próbować dostać się na informatykę lub biotechnologię niż np. zarządzanie sugeruje wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin.

Wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin skomentował sytuację po maturach 2017 roku, których wyniki podano dziś (30 czerwca).

Mówił, że dobrze by było, gdyby każdy 18-letni Polak dobrze się zastanowił na jaką uczelnię chce się dostać.

- Wielu tegorocznych maturzystów nie pójdzie na prywatne studia, bo miejsc w publicznych szkołach wyższych jest więcej niż chętnych - powiedział polityk Zjednoczonej Prawicy. Wypowiedź padła w wywiadzie dla stacji Polskie Radio 24. - To studia bezpłatne, a to znaczy ogół obywateli utrzymuje te szkoły - przypomniał Gowin, pośrednio wieszcząc trudne czasy dla uczelni prywatnych.

Gowin zaakcentował, by każdy kto poznał w piątek wyniki swoich matur z maja, poważnie się zastanowił nad wyborem kierunku w jakim chce się dalej kształcić.

- Potrzeba informatyków - zaznaczał jeszcze Gowin. Ocenia się, że w Polsce brakuje 100 tysięcy osób tej profesji. Wicepremier więc radzi - Lepiej próbować dostać się na informatykę lub biotechnologię niż np. zarządzanie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA