REKLAMA

Jakubiak: Urzędy pracy generują tylko koszty

  • Autor: PAP/AT
  • 19 stycznia 2017 10:25
Jakubiak: Urzędy pracy generują tylko koszty Jako pracodawca wiem, że rzadko kiedy korzystam z tych urzędów pracy, bo wiem, że one czasami nie przystają do roli - ocenił Marek Jakubiak (Marek Jakubiak, fot.facebook.com/Marek-Jakubiak)

• Urzędy pracy kreują pracą poprzez zatrudnianie urzędników - uważa wiceszef klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak.
• Powinny być zlikwidowane, bo bezrobocia już nie ma - ocenia.
• Jak dodaje generują one koszty państwa w okolicach czterech miliardów zł rocznie.

Jakubiak był pytany w radiowych Sygnałach Dniach o czwartkową wypowiedź premier Beaty Szydło, która podkreśliła, że głównym zadaniem w 2017 roku dla Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie aktywizacja osób trwale bezrobotnych w regionach słabiej rozwiniętych. "Musimy w tej chwili przede wszystkim skoncentrować się na tym, żeby wyrównywać szanse poszczególnych regionów i to będzie na pewno zadanie pani minister Rafalskiej, żeby zaktywizować te tereny, te województwa, w których w tej chwili jest najwyższe bezrobocie. (...) Bezrobocie dotyka w różnym stopniu różnych regionów" - powiedziała szefowa rządu.

Poseł Kukiz'15 odnosząc się do tych zapowiedzi powiedział: "A ja słyszałem, że bezrobocia już nie ma". Jego zdaniem "urzędy pracy, to jest taki szalony trochę pomysł, to są urzędy, które kreują pracą poprzez zatrudnianie urzędników". "Jako pracodawca wiem, że rzadko kiedy korzystam z tych urzędów pracy, bo wiem, że one czasami nie przystają do roli" - ocenił Jakubiak.

Według posła Kukiz'15 "w Polsce brakuje pracowników, a nie mamy ich nadwyżkę".

Jakubiak przekonywał, że urzędy pracy powinny pozostać tam, gdzie są potrzebne. "Część tych obowiązków powinny wziąć Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, natomiast urzędy pracy, które generują koszty państwa, gdzieś w okolicach czterech miliardów złotych rocznie, powinny być po prostu zlikwidowane, bo bezrobocia już nie ma. Więc po co?" - mówił.

Przekonywał, że "specjalne urzędy pracy są zbędnym elementem życia politycznego, bo tam są po prostu zatrudnione tysiące osób, które nas obywateli kosztują".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • janko_emigrant 2017-01-19 11:36:16
    Przecież te PUP-y to się do niczego nie nadają. Banda urzędników, która poza obijaniem się i żądaniem coraz to większych pieniędzy nic nie robi nie mówiąc już o pomocy w znalezieniu pracy dla kogokolwiek. Zwolnić wszystkich, pozamykać ten urząd i uzdrowić polskie finanse.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA