REKLAMA

Jan Szyszko: podczas szczytu w Katowicach chcemy pokazać to, co mamy najlepsze

  • Autor: pt/pap
  • 18 listopada 2017 14:08
Jan Szyszko: podczas szczytu w Katowicach chcemy pokazać to, co mamy najlepsze Szef resortu środowiska po powrocie ze szczytu klimatycznego w Bonn uczestniczył w Toruniu w konferencji podsumowującej projekt "Kampania edukacyjna STOP SMOG" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej (fot.mos.gov.pl)

Podczas szczytu klimatycznego (COP24) w Katowicach, chcemy pokazać to, co mamy najlepsze - mówił szef MŚ Jan Szyszko w sobotę w Toruniu. Podkreślił, że Polska będzie chciała przedstawić transformację "z czarnego do zielonego", jaką w ciągu 20 lat przeszły Katowice, gospodarz COP24.

Szef resortu środowiska po powrocie ze szczytu klimatycznego w Bonn uczestniczył w Toruniu w konferencji podsumowującej projekt "Kampania edukacyjna STOP SMOG" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

"Po szczycie klimatycznym w Katowicach oczekuję tego, czego oczekuje od nas cały świat. Chcemy opracować plan działania, który zostanie zaakceptowany przez wszystkie kraje świata, żeby realizować cele Porozumienia paryskiego" - podkreślił szef resortu środowiska.

Dodał, że organizacja szczytu jest dla Polski ogromnym prestiżem, wieńczącym przygotowania do implementacji postanowień porozumienia paryskiego.

"Pokażemy Katowice jako miasto, które dwadzieścia lat temu było miastem czarnym, a teraz jest zielone. Ono uległo ogromnej transformacji i dlatego tam organizujemy to wydarzenie. Chcemy pokazać sukces Katowic, sukces polskich technologii. Chcemy pokazać, w jaki sposób potrafimy działać. Tam będą przedstawiciele wszystkich państw i różnych firm. Pokażemy wszystko, co jest w Polsce najlepsze. Powiedzmy sobie szczerze - Polska jest liderem" - dodał Szyszko.

Stwierdził, że Polska wykonała cele i zobowiązania wynikające z protokołu z Kioto (1997 r.) z dużą nawiązką, czego nie udało się zrobić innym państwom świata.

"Polska myśl technologiczna, polska nauka jest jedną z najbardziej błyskotliwych na świecie. Musimy tylko uruchomić nasz polski potencjał i wykorzystać to, co posiadamy m.in. przebogate zasoby geotermalne. One przewyższają wielokrotnie nasze zapotrzebowanie na energię. Trzeba się podłączyć do tego pieca z centralnym ogrzewaniem, który jest na głębokości trzech kilometrów. To jest piec z gorącą wodą" - wskazał Szyszko.

Dziękował także "środowisku toruńskiemu" za konsekwencję w działaniach na rzecz geotermii i wskazywaniu, że w tym jest dzisiaj polska szansa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • połykaczpłatnychzdrajców 2017-11-19 17:14:57
    Do Madera: To co napisałeś nikczemniku, to nie tylko kłamstwa i oszczerstwa przeciwko Polakom i Polsce ale także Zdrada Narodowa, za którą prędzej czy później dostaniesz w mordę. Piszesz tak, bo już jesteś albo starasz się o to aby zostać płatnym pachołkiem na liście płac fundacji Georga Sorosa, Adenauera i Batorego. Jednak wiem, że te judaszowskie srebrniki, nie doprowadzą cię do szczęścia a do bankructwa za które pójdziesz siedzieć w pierdlu, czego ci serdecznie Życzę.
  • Madera 2017-11-18 15:06:11
    WYCIĘTE LASY WYMORDOWANĄ ZWIERZYNĘ......TAKIEGO SPUSTOSZENIA , NIKT NIE DOKONAŁ ....JAK PIS !!! MAFIA OKRUCIEŃSTWA, POLITYCZNA DEGENERACJA POLSKI, EMERYTURY DLA ŻYDÓW WBREW KONSTYTUCJI !!! JAKIM PRAWEM PŁACIMY ŻYDOM ZA HOLOKAUST BANDYCI ?! A POTEM WRZESZCZYCIE DO NAS,ŻE CIERPIMY ZA NIE SWOJE ZBRODNIE ? TO PRAWDA ALE DZIĘKI WAM ŻYDZI W POLSCE ! TO WY TAKĄ OPINIĘ O POLAKACH ROZSYŁACIE PO CAŁYM ŚWIECIE, TO WY JESTEŚCIE FASZYSTAMI POTOMKAMI MORDERCÓW POLAKÓW....KL WARSCHAU !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA