REKLAMA

Jarosław Gowin: Mam wątpliwości czy kadencyjność w samorządach może działać wstecz

  • Autor: PAP/AT
  • 23 lutego 2017 10:29
Jarosław Gowin: Mam wątpliwości czy kadencyjność w samorządach może działać wstecz W tej sprawie na pewno nie będą narzucał moim posłom dyscypliny - zapewnił Jarosław Gowin (fot.twitter.com/MR_GOV_PL)

• Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że nie poprze projektu dotyczącego dwukadencyjności w samorządzie, jeżeli rozwiązanie miałoby działać wstecz.
• Różnice zdań są naturalne nawet w obrębie jednej partii - skomentował.

Wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin zapowiedział że nie poprze projektu dotyczącego dwukadencyjności w samorządzie, jeżeli rozwiązanie miałoby działać wstecz. Poproszony o komentarz w tej sprawie powiedział: "Popieram dwukadencyjność, zwłaszcza gdyby towarzyszyło jej wydłużenie kadencji do 5 lat. Ale mam zasadnicze wątpliwości, czy takie rozwiązanie może działać wstecz. Tego ostatniego rozwiązania nie poprę". Dodał, że w tej sprawie poglądy w obrębie jego partii są zróżnicowane. "W tej sprawie na pewno nie będą narzucał moim posłom dyscypliny" - zapewnił.

Czytaj też: Wybory do sejmu, senatu i samorządów w jednym dniu

Wicepremier, pytany o to, jak odbierana jest w rządzie i w PiS jego krytyka, odpowiedział: "Różnice zdań są naturalne nawet w obrębie jednej partii, a co dopiero w obrębie koalicji trójpartyjnej."

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA