REKLAMA

Jarosław Gowin o metropolii warszawskiej: Autorzy projektu mieli nadmiar entuzjazmu

  • Autor: PAP/AT
  • 09 lutego 2017 10:37
Jarosław Gowin o metropolii warszawskiej: Autorzy projektu mieli nadmiar entuzjazmu Sprawą dyskusyjną jest twierdzenie, że projekt zakłada zmianę granic Warszawy - powiedział wiceminister (Jarosław Gowin, fot.PTWP)

• Kierunek zmian zaproponowanych w projekcie ustawy o metropolii warszawskiej jest słuszny - ocenił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
• Zaznaczył jednocześnie, że projekt na pewno będzie zmieniony i krytycznie ocenił tryb, w jakim trafił on do Sejmu.

"Nie podoba mi się tryb, w jakim ten projekt trafił do Sejmu, bo nie był konsultowany ani między poszczególnymi partiami koalicji, ani zdaje się wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości. Ktoś się pospieszył" - powiedział Gowin w radiowej Trójce.

Dodał, że autorzy projektu mieli "nadmiar entuzjazmu".

Czytaj też: Gronkiewicz-Waltz o metropolii: spisek PiS-u trwa od 2005 r.

Zaznaczył, że sprawą dyskusyjną jest twierdzenie, że projekt zakłada zmianę granic Warszawy. "To jest projekt, który przewiduje powstanie metropolii warszawskiej. To są dwie różne rzeczy i co do zasady jestem zwolennikiem tworzenia metropolii" - powiedział.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA