REKLAMA

Jarosław Gowin: Ogłaszamy konkurs, który pomoże uczelniom we wdrożeniu reformy

  • Autor: PAP/AT
  • 25 maja 2017 17:44
Jarosław Gowin: Ogłaszamy konkurs, który pomoże uczelniom we wdrożeniu reformy Bez wyższych środków na to kształcenie - nasza gospodarka nie wejdzie na wyższy poziom rozwoju" - ocenił wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego (Jarosław Gowin, fot. nauka.gov.pl)

Wraz z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju ogłaszamy konkurs, który pomoże uczelniom we wdrożeniu zmian systemowych i ustrojowych wynikających z reformy szkolnictwa wyższego - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

• Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło trzy nowe konkursy dla szkół wyższych.

• Łącznie w budżecie na ten cel jest 1 md zł.

• O dofinansowanie najlepszych Programów Zintegrowanych mogą ubiegać się uczelnie publiczne i niepubliczne.

"Bez wysokiego poziomu kształcenia akademickiego - a co za tym idzie, bez wyższych środków na to kształcenie - nasza gospodarka nie wejdzie na wyższy poziom rozwoju" - ocenił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - "Dlatego też wraz z NCBR ogłaszamy konkurs, który pomoże uczelniom we wdrożeniu zmian systemowych i ustrojowych wynikających z reformy szkolnictwa wyższego. W ramach tej inicjatywy znajdą się trzy ścieżki konkursowe - dla różnych typów uczelni. Dzięki temu na dofinansowanie mogą liczyć zarówno największe uczelnie, jak i te o mniejszym potencjale".

Czytaj też: Będą zmiany w szkolnictwie wyższym. Jakie?

Każdy z trzech ogłoszonych konkursów adresowany jest do innej grupy uczelni, w zależności od ich potencjału, wielkości itp. W pierwszym (budżet 500 mln zł) - o granty mogą ubiegać się uczelnie publiczne i niepubliczne kształcące co najmniej 200 studentów i posiadające pozytywną ocenę kształcenia PKA na prowadzonych przez siebie kierunkach.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA