REKLAMA

Jarosław Gowin: Podpisaliśmy z Kaczyńskim i Ziobro porozumienie o wspólnym starcie w wyborach do PE

  • Autor: PAP/JS
  • 08 grudnia 2017 20:40
 Jarosław Gowin: Podpisaliśmy z Kaczyńskim i Ziobro porozumienie o wspólnym starcie w wyborach do PE Gowin podkreślił też, że "jest przekonany, iż w 2020 roku w wyborach prezydenckich, podobnie jak w 2015, obóz Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie poprze prezydenta Andrzeja Dudę" (fot. www.nauka.gov.pl)

Podpisaliśmy w piątek (8 grudnia) z Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro porozumienie o wspólnym starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego – poinformował w Kielcach lider Porozumienia Jarosław Gowin, podczas konwencji regionalnej ugrupowania Porozumienie.

Podczas kieleckiego spotkania Gowin powiedział, że Porozumienie, Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska podjęły decyzję o wspólnym starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Podpisaliśmy dzisiaj z Jarosławem Kaczyńskim i Zbigniewem Ziobro porozumienie w tej sprawie" - dodał.

Podkreślił, że wierzy, iż "obóz Zjednoczonej Prawicy - zjednoczony i poszerzony o nowe środowiska, pójdzie razem także w wyborach parlamentarnych". "Po to, aby poprosić naród o odnowienie mandatu zaufania, mandatu do ponownego rządzenia. Chcemy być do 2019 roku solidarnym partnerem dla innych ugrupowań Zjednoczonej Prawicy. Wierzymy, że możemy wspólnie te wybory wygrać" - mówił Gowin.

Gowin podkreślił też, że "jest przekonany, iż w 2020 roku w wyborach prezydenckich, podobnie jak w 2015, obóz Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie poprze prezydenta Andrzeja Dudę". "Chcę jasno zadeklarować, że Porozumienie - w osobie Andrzeja Dudy upatruje przyszłego kandydata na prezydenta Polski dla całego obozu Zjednoczonej Prawicy" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA