REKLAMA

Jarosław Gowin: potrzebny jest wewnątrzrządowy dialog ws. pomocy uchodźcom

  • Autor: pt/pap
  • 28 grudnia 2017 21:14
Jarosław Gowin: potrzebny jest wewnątrzrządowy dialog ws. pomocy uchodźcom Czym innym jest pomoc np. dla syryjskich chrześcijan. Uważam, że w tej sprawie potrzeby jest wewnątrzlądowy dialog - mówi Jarosław Gowin (fot. PTWP)

W obozie Zjednoczonej Prawicy jesteśmy przeciwni przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych, ale czym innym jest pomoc np. syryjskim chrześcijanom; w tej sprawie potrzebny jest wewnątrzlądowy dialog - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Gowin był pytany w TVP info o politykę Polski ws. pomocy imigrantom i uchodźcom z Bliskiego Wschodu.

"Nie ukrywam, że widzę zasadność przemyślenia niektórych kwestii. Jesteśmy wszyscy w obozie Zjednoczonej Prawicy kategorycznie przeciwni przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych, ale dlaczego nie podjąć dialogu z naszym Kościołem na temat korytarzy humanitarnych?" - pytał wicepremier.

"Czym innym jest pomoc np. dla syryjskich chrześcijan. Uważam, że w tej sprawie potrzeby jest wewnątrzlądowy dialog" - przekonywał. Gowin dodał ponadto, że "z chęcią widziałby" syryjskie dzieci leczące się w polskich szpitalach. "Może zbyt kategorycznie wdrażaliśmy do tej pory nasze racje (...) Uważam, że potrzebujemy głębokiego dialogu i namysłu" - mówił Gowin. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA