REKLAMA

Jarosław Gowin: Studia medyczne powinny być płatne

  • Autor: PAP/AT
  • 09 lutego 2017 11:55
Jarosław Gowin: Studia medyczne powinny być płatne Żeby zostać lekarzem trzeba będzie zapłacić? Ministerstwo chce wprowadzić płatne studia medyczne (fot.pixabay.com)

• Zdaniem wicepremiera, ministra nauki Jarosława Gowina studia medyczne powinny być płatne - studenci otrzymywaliby stypendia, które później musieliby odpracować w kraju.
• Minister zdrowia poinformował, że nie jest krytyczny wobec tej propozycji.
• Jednak jak wyjaśnij wymaga ona analiz.

Zdaniem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina studia medyczne powinny być płatne. "Taka odpłatność powinna być wprowadzona w połączeniu ze stypendiami, które pokrywają 100 proc. kosztów, ale potem trzeba byłoby te stypendia odpracować przez kilka lat. Albo jeżeli młody lekarz chce wyjechać za granicę, niech zwróci stypendium" - powiedział Gowin w radiu TOK FM.

Czytaj też: Rząd chce uprościć karierę na uczelni

Dzień później w radiowej Trójce przekonywał, że corocznie Polska ponosi bardzo wysokie koszty kształcenia lekarzy, którzy później wyjeżdżają do zamożniejszych krajów, np. do Francji, Niemiec lub Norwegii. Ocenił, że wprowadzenie zasady finansowania studiów przez stypendia, które będą umarzane po odpracowaniu w kraju, nie jest sprzeczne z konstytucją.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zocha1940@interia.pl 2017-02-10 11:44:17
    Nie wiem czy powinny byc platne ,ale napewno po studiach powinien byc obowiazek pracy w Polsce minimum 10lat,bo jest tak ,ze my ksztalcimy lekarzy ,a inne kraje kozystaja z nich.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA