REKLAMA

Jarosław Gowin: w Polsce mamy problem ze zbyt ostrym charakterem sporów politycznych

  • Autor: PAP/rs
  • 25 października 2017 22:38
Jarosław Gowin: w Polsce mamy problem ze zbyt ostrym charakterem sporów politycznych W Polsce problemem jest zbyt ostry charakter sporów politycznych - uważa wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin. (Fot. PTWP)

W Polsce praworządność ma się dobrze, mamy jednak problem ze zbyt ostrym charakterem sporów politycznych – powiedział w środę dziennikarzom wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

Wicepremier, poproszony o ocenę dotychczasowych, dwuletnich rządów prawicy, podkreślił, że w Polsce "nie ma problemów z praworządnością". - Żyjemy w demokratycznym państwie, ale mamy inny problem - zbyt ostry charakter sporów politycznych - powiedział dodając, że wszystkie strony powinny się bić w pierś.

Wicepremier powiedział, że nie boi się ocen Komisji Weneckiej, ani innych opinii zewnętrznych. Zwrócił też uwagę, że Polska jest najbezpieczniejszym krajem Europy, co może być jednym z czynników przyciągających zagranicznych studentów na polskie uczelnie.

Nie chciał odpowiedzieć na pytanie związane ze zmianami w rządzie, zapowiadanymi przez premier Beatę Szydło. Zwrócił jednak uwagę, że konieczne jest rozstrzyganie pewnych sporów, które narosły w ciągu ostatnich dwóch lat. - Trzeba przeciąć te pewne węzły gordyjskie - ocenił Gowin i jako jeden z przykładów podał Centralny Port Komunikacyjny w Stanisławowie, o którego budowie zapadła decyzja rok temu, a - jak mówił - wciąż brak porozumienia ws. szczegółów inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA