REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Cierpienia zwierząt futerkowych to jedno z najgorszych cierpień

  • Autor: PAP/AT
  • 23 stycznia 2018 15:34
Jarosław Kaczyński: Cierpienia zwierząt futerkowych to jedno z najgorszych cierpień Ludzie mogą być bardziej ludzcy - powiedział prezes PiS (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

Ludzie mogą żyć, nie korzystając z takich futer. Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Organizacje pozarządowe i PiS zainaugurowały we wtorek (23 stycznia) w PE wystawę "Niech futra przejdą do historii". Ma ona zwracać uwagę na ogrom cierpień zwierząt hodowanych na futra i zachęcać państwa UE do zakazania takiej hodowli.

Wystawę zorganizowali europosłowie PiS (grupa Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) - Ryszard Legutko, Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk, Jadwiga Wiśniewska i Stanisław Ożóg - oraz litewski europoseł Waldemar Tomaszewski i organizacje pozarządowe Otwarte Klatki, Fur Free Alliance, Eurogroup for Animals.

Podczas inauguracji wystawy odtworzone zostało nagranie wideo prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do uczestników konferencji.

Czytaj też: Kaczyński: Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce to droga do europeizacji

"Niech futra przejdą do historii. Ta wystawa ma przysłużyć się bardzo ważnemu przedsięwzięciu. Chodzi o to, by cierpienia, cierpienia zwierząt, było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj. A cierpienia zwierząt futerkowych to jedne z najgorszych cierpień, jakie w ogóle mają miejsce. Dlatego ta wystawa i dlatego warto ją odwiedzić, i dlatego warto poprzeć tę ideę. Tę ideę, która została wyrażona przeze mnie na początku. Naprawdę, ludzie mogą żyć bez tego. Ludzie mogą żyć, nie korzystając z takich futer. I wreszcie, ludzie mogą być bardziej ludzcy! A jeśli chodzi o nas, o Polaków, to często mówi się o drodze na Zachód. To jest właśnie droga na zachód. Dziękuję bardzo" - powiedział Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • :-) 2018-01-23 16:06:27
    Raz w życiu ma chłop rację!!! Hodowanie w okropnych warunkach a później zabijanie zwierząt dla futer to barbarzyństwo z którym w 21 wieku należałoby skończyć. Bez mięsa nie da się żyć, bez futer zdecydowanie można.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA