REKLAMA

Jarosław Kaczyński na konwencji Solidarnej Polski "Musimy zbudować sprawne i silne państwo"

  • Autor: PAP/KDS
  • 07 października 2017 12:50
Jarosław Kaczyński na konwencji Solidarnej Polski "Musimy zbudować sprawne i silne państwo" Jarosław Kaczyński, lider PiS jest gościem głównym konwencji Solidarnej Polski (fot. Twitter/Prawo i Sprawiedliwość)

Musimy być razem i to razem musi oznaczać także to, że się wzajemnie akceptujemy, a może nawet lubimy. To jest bardzo ważne w tej wspólnej drodze ku naprawie Rzeczypospolitej - mówił Jarosław Kaczyński, szef Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem konwencji Solidarnej Polski. 


Spotkanie, którego gościem jest przewodniczący PiS rozpoczęło się w sobotę (07.10) po godz. 11. Głównym tematem obrad mają być m.in. zmiany w wymiarze sprawiedliwości oraz prezentacja reform wdrożonych w czasie dwóch lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

- Musimy spełnić warunek niespełniony po 1989, 1990 roku, musimy zbudować sprawne, silne państwo, to długa droga - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, który jest gościem konwencji Solidarnej Polski. Aby wygrywać kolejne wybory, trzeba być razem - apelował w swoim wystąpieniu lider PiS.

Zaznaczał też, że w 2015 roku rozpoczął się czas nowy w historii naszego kraju. - Naszym zadaniem jest to, żeby ten czas trwał i przyniósł zmianę rzeczywistą - powiedział Kaczyński. Jak dodał, jest to ogromne i niezmiernie trudne przedsięwzięcie.

- Niestety III RP przyniosła ogromną ilość różnego rodzaju nadużyć i patologii - powiedział prezes PiS. - Demokracja ma służyć temu, by to wszystko zostało skoordynowane i żeby ten zwykły obywatel miał na to wpływ. Żeby te skonsolidowane siły były pod kontrolą - powiedział Kaczyński. Wskazywał na potrzebę zbudowania silnego państwa. 

Sobotnie wydarzenie podzielone jest na dwie części. W pierwszej zaplanowano wystąpienia m.in. prezesa Solidarnej Polski i jednocześnie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a także wiceprezes ugrupowania i jednocześnie szefowej KPRM Beaty Kempy.

Wyświetlony ma zostać też film prezentujący dokonania rządów Zjednoczonej Prawicy (w jej skład wchodzą PiS, Solidarna Polska oraz Polska Razem).

W drugiej części z kolei przewidziano posiedzenie Rady Głównej Solidarnej Polski. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA