REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Rozlazłe państwo służy tym, co chcą w mętnej wodzie ryby łowić

 • Autor: PAP/AT
 • 14 lutego 2017 07:55
Jarosław Kaczyński: Rozlazłe państwo służy tym, co chcą w mętnej wodzie ryby łowić Rozlazłe państwo, służy tak na prawdę co najwyżej tym, co chcą w mętnej wodzie ryby łowić - powiedział prezes PiS (Jarosław Kaczyński fot.twitter.com/pisorgpl)

• W tym wypadku (z udziałem premier Beaty Szydło - red.) mieliśmy do czynienia z sytuacją przypadkową - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
• To nie jest tak, żeby ktokolwiek tutaj zawinił, poza tym młodym człowiekiem, który przecież też nie miał złych intencji - dodał.
• Ale dyscyplina powinna być wyższa, bo to służy państwu, a poprzez państwo obywatelom - wyjaśnił.

Jarosław Kaczyński był w poniedziałek pytany w polskim Radiu PiK w Bydgoszczy o ostatnie wypadki z udziałem najważniejszych osób w kraju.

"W Polsce jest taki wielki problem braku dyscypliny w aparacie państwowym. On dotyczy wszystkich służb, mundurowych i niemundurowych. Dotyczy oczywiście także BOR-u. W tym wypadku (z udziałem premier Beaty Szydło - red.) mieliśmy do czynienia z sytuacją przypadkową" - podkreślił lider PiS.

Czytaj też: Wiśniewska: Cenię sobie funkcjonariuszy BOR

"To nie jest tak, żeby ktokolwiek tutaj zawinił, poza tym młodym człowiekiem, który przecież też nie miał złych intencji, tylko po prostu popełnił błąd taki, który się zdarza na drogach. Ale ta dyscyplina powinna być wyższa, bo to służy państwu, a poprzez państwo obywatelom. Państwo, gdzie dyscypliny nie ma, takie rozlazłe państwo, służy tak na prawdę co najwyżej tym, co chcą w mętnej wodzie ryby łowić" - powiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński udzielił też wywiadu w TVP3 Bydgoszcz. We fragmencie, który został wyemitowany tego dnia wieczorem mowa była o wyborach samorządowych.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • popis 2017-02-14 12:52:54
  Ale fajny fotelik Panu zrobiono. Nóżki nie za krótkie?
 • Analityk z Koziej Wólki 2017-02-14 11:38:29
  Nic by się nie stało gdyby po prostu BORoczek pojechał dalej prosto zamiast walić w drzewo. Może seicento by się trochę wgniotło a limuzyna zarysowała a tak 2 samochody do kasacji a Szydło w szpitalu.
 • Państwo prawa? 2017-02-14 10:13:54
  Kaczyński idioto nigdy nie prowadziłeś pojazdu mechanicznego, nie posiadasz żadnych upewnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, od kiedy kolumna samochodów służb mundurowych bez sygnalizacji dźwiękowej możne wymijać na skrzyżowaniu inny pojazd w ruchu , uprawnienia do cofnięcia debilom limuzyn rządowych chyba że są ponad prawem, pozostaje jedynie pusty frazes Zbigniewa Ziobro" wobec prawa wszyscy jesteśmy równi". Jarosławie były żołnierzu służby zasadniczej czołgistów, drogi publiczne to nie poligon!!!
 • Państwo prawa? 2017-02-14 10:08:51
  Kaczyński idioto nigdy nie przeprowadziłeś pojazdu mechanicznego, nie posiadasz żadnych upewnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, od kiedy kolumna samochodów służb mundurowych bez sygnalizacji dźwiękowej możne wymijać na skrzyżowaniu inny pojazd w ruchu , uprawnienia do cofnięcia debilom limuzyn rządowych chyba że są ponad prawem, pozostaje jedynie pusty frazes Zbigniewa Ziobro" wobec prawa wszyscy jesteśmy równi". Jarosławie były żołnierzu służby zasadniczej czołgistów, drogi publiczne to nie poligon!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA