REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Wiosną powinny być pomniki smoleńskie

  • Autor: PAP/JS
  • 10 października 2017 21:31
Jarosław Kaczyński: Wiosną powinny być pomniki smoleńskie "Zbliżamy się do momentu, w którym cele tych marszów zostaną zrealizowane" - zapowiedział Jarosław Kaczyński (fot. PiS/twitter)

Na wiosnę 2018 roku powinniśmy mieć pomniki upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej oraz ostateczne raporty tych, którzy dążą do tego, by ustalić prawdę - powiedział na Krakowskim Przedmieściu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Zbliżamy się do momentu, w którym cele tych marszów zostaną zrealizowane. Upamiętnienie tych, którzy zginęli, upamiętnienie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i prawda o katastrofie smoleńskiej - przyjdzie ten czas, przyjdzie już niedługo" - powiedział prezes PiS podczas obchodów 90. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej.

"Na wiosnę przyszłego roku powinno być już wszystko jasne i wszystko gotowe. Powinniśmy mieć pomniki, niedaleko stąd, choć trochę w innym miejscu, niż planowaliśmy. Powinniśmy też mieć ostateczne raporty tych, którzy dążą dzisiaj do tego, żeby ustalić prawdę" - mówił prezes PiS pod Pałacem Prezydenckim.

Dodał, że jego przekonanie o tym, że cele miesięcznic zostaną zrealizowane "jest dziś jeszcze mocniejsze niż kiedyś".

"Powinniśmy móc sobie powiedzieć: nasze działanie, nasza determinacja zostały nagrodzone, nagrodzone wielkim sukcesem, tym naszym, uczestników marszu, ale sądzę, że także wielu innych Polaków. Ale także tym największym, odnoszącym się do dziejów naszego narodu, do jego losów" - powiedział Kaczyński podczas obchodów 90. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Jak ocenił, "te losy się poprawiają".

Jak podkreślił, jeśli chodzi o inicjatywę budowy pomnika zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to czasem padają pytania "dlaczego". "Otóż szanowni państwo, jeśli dziś nasza przyszłość rysuje się dobrze, to możemy powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że nie byłoby tego, co jest dzisiaj bez Lecha Kaczyńskiego" - powiedział prezes PiS.

"Nie chodzi tu tylko o jego prezydenturę" - zaznaczył. "Chodzi o to, co zrobił w Solidarności, co umożliwiło przejęcie Tygodnika (Solidarność), który jako pierwszy z poważnej prasy pisał prawdę o Polsce. Co umożliwiło założenie Porozumienia Centrum, tej partii, która poprzedziła PiS, co umożliwiło poprzez jego sukcesy jako ministra sprawiedliwości, sukcesy wyborcze w Warszawie, w Polsce nasze zwycięstwo" - oświadczył Kaczyński.

"To on otworzył nam drogę do zwycięstwa, to on mówił prawdę o Polsce, to on w ramach swoich możliwości odbudowywał polską świadomość narodową, polską godność i dlatego zasługuje na pomnik" - mówił o Lechu Kaczyńskim prezes PiS. "I ten pomnik będzie" - zapowiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA