REKLAMA

Jarosław Sellin: Nowy projekt ustawy ws. opłaty medialnej jesienią 2017 r.

  • Autor: PAP/AT
  • 28 sierpnia 2017 10:10
Jarosław Sellin: Nowy projekt ustawy ws. opłaty medialnej jesienią 2017 r. Wiceminister kultury zauważył, że niewiele gospodarstw domowych płaci abonament (Jarosław Sellin, fot.youtube.com)

Abonament radiowo telewizyjny jest w dużej mierze martwy i trzeba stworzyć nowy system. Projekt w tej kwestii ma być gotowy jesienią - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Sellin pytany w radiu Warszawa o projekt ustawy dotyczący kwestii abonamentu rtv powiedział, że "abonament jest w dużej mierze martwy". "Po prostu niepłacony przez obywateli, którzy już się do tego niepłacenia też przyzwyczaili" - zaznaczył.

Wiceminister kultury zauważył, że niewiele gospodarstw domowych, "kilkanaście procent zaledwie", płaci abonament. "Trzeba więc myśleć nad systemem nowym i w Ministerstwie Kultury pracujemy nad takim projektem docelowym, który by tę sprawę załatwił" - powiedział Sellin.

Jego zdaniem media publiczne powinny być utrzymywane przede wszystkim ze środków publicznych, a tylko uzupełniać swoje dochody z komercji, czyli z reklam. "A nie odwrotnie, bo dzisiaj jest dokładnie odwrotnie zwłaszcza jeśli chodzi o telewizję publiczną" - powiedział Sellin.

Czytaj też: Opłata audiowizualna ma wynieść 15 zł

"Tak, że myślę, że jesienią już taki projekt docelowy z Ministerstwa Kultury wyjdzie" - dodał wiceminister kultury.

Według dotychczasowych informacji z resortu kultury, nowa opłata abonamentowa będzie pobierana od każdego płatnika podatków w wysokości ok. 8 zł na miesiąc. Niedawno Sellin mówił, że opłata medialna miałaby by być pobierana raz w roku, bądź raz na miesiąc - nie zostało to jeszcze przesądzone - przy okazji rozliczania podatku PIT, CIT i KRUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Nieudacznicy 2017-08-28 10:24:26
    W niemczech funkcjonuje Nieudacznicy.Byscie na sile sciagali to by nikt nie patrzyl na to SzamboREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA