REKLAMA

Jarosław Sellin ostrzega przed mordem politycznym

  • Autor: MIW
  • 27 grudnia 2016 10:25
Jarosław Sellin ostrzega przed mordem politycznym Jarosław Sellin. (fot. www.mkidn.gov.pl).

• Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego uważa, że opozycja jest zniecierpliwiona tym, że PiS skutecznie realizuje swoje obietnice wyborcze.
• Ostatnie jej działania wiceminister kultury uznał za próbę „przyspieszenia reakcji politycznych”, a być może nawet obalenie rządu.

- Ostrzegam przed tym, do czego doszło sześć lat temu w Łodzi. Wtedy doszło do mordu politycznego – powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Przypomnijmy, 19 października 2010 roku 62-letni mężczyzna zastrzelił pracownika biura poselskiego PiS w Łodzi, a drugiego ciężko ranił. Świadkowie zdarzenia relacjonowali potem, że napastnik wykrzykiwał, iż nienawidzi PiS i chce zabić Kaczyńskiego. Odniósł się w ten sposób do pytania o to, czy działania opozycji w trakcie ostatniego posiedzenia Sejmu można uznać za pucz.

- Jakichkolwiek słów byśmy nie użyli, to była próba przyspieszenia reakcji politycznych. Być może nawet do skrócenia naszego rządzenia - powiedział dla "RZ" Sellin uznając, że planem opozycji mogło być obalenie rządu. Jak dodał opozycja jest zniecierpliwiona tym, że PiS jest skuteczny w realizowaniu obietnic.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Tak to widzę 2016-12-28 13:30:32
    Jarosław Sellin, nie ostrzega, on podpuszcza, wręcz namawia tym tekstem do popełnienia takiego czynu, ponieważ dopiero wtedy PiS miałoby możliwość odnieść określoną korzyść polityczną. Znając psychikę Polaków od razu wiadomo, że stanęli by stronie poszkodowanego. Prezesa prędzej wykończyć morze wchodzenie na drabinkę, sianie nienawiść i dzielenie Polaków.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA