REKLAMA

Jarosław Sellin: w budynku dawnego szpitala przy ul. Siennej powstanie muzeum getta warszawskiego

  • Autor: pt/pap
  • 13 lutego 2018 09:27
Jarosław Sellin: w budynku dawnego szpitala przy ul. Siennej powstanie muzeum getta warszawskiego Budynek dawnego szpitala dziecięcego przy ul. Siennej w Warszawie zostanie pozyskany na siedzibę planowanego muzeum getta warszawskiego - poinformował wiceszef MKiDN Jarosław Sellin (fot.sellin.pl)

W najbliższych tygodniach budynek dawnego szpitala dziecięcego przy ul. Siennej w Warszawie zostanie pozyskany na siedzibę planowanego muzeum getta warszawskiego - poinformował wiceszef MKiDN Jarosław Sellin. Dodał, że to jeden z nielicznych budynków, który zachował się z terytorium getta.

Wiceminister poinformował we wtorek w radiowej Trójce, że w poniedziałek spotkał się z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim i marszałkiem woj. mazowieckiego Adamem Struzikiem. Podczas spotkania - jak zaznaczył Sellin - rozmawiali o budynku dawnego szpitala dziecięcego przy ul. Siennej.

"Chcielibyśmy tam zbudować muzeum getta warszawskiego, które by upamiętniało to półmilionowe miasto polskich obywateli, którzy potem zostali wymordowani" - poinformował wiceminister.

Dodał, że marszałek Struzik "jest za". "Zrobimy takie muzeum. Najpierw wydzierżawimy tę nieruchomość, potem być może nawet dojdzie do kupna" - zaznaczył.

Pytany, kiedy ma do tego dojść, Sellin podkreślił, że "szybko, w najbliższych tygodniach".

"I instytucja będzie powołana, i zaczniemy tam prace - w tej nieruchomości. Bo to jest jeden z nielicznych oryginalnych budynków, który zachował się z terytorium getta" - wyjaśnił Sellin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Magda 2018-02-17 17:12:28
    Polmilionowe miasto? Zydow bylo podobno 300 tys.w Warszawie, skad zaraz pol miliona? Pol miliona Polakow to wymordowano w Warszawie, najpierw Niemcy a potem bolszewicy. Ilu wsrod nich bylo zydostwa? Xosc tych muzeuow dla zydow, O ofiarach polskich nie wspomnacie, dranie!
  • piesnalewakow 2018-02-15 15:50:15
    Natychmiast zdemisjonować Selina To człowiek bez reszty oddany żydostwu .Obecnie będzie budował dwa muzea ; Muzeum Getta Warszawskiego i równolegle Muzeum Khazarów w Polsce m co juz zresztą publicznie zapowiedział . Obawiam sie że po udziale w kolejnym spędzie żydowskim dla idiotów polskich nie będą to ostatnie muzea za nasze pieniądze W kolejce czeka muzeum TALMUDU , TAK PILNIE POTRZEBNEREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA