REKLAMA

Jarosław Zieliński: Nie ma żadnej czarnej serii w policji, są tylko przypadki

  • Autor: PAP/AT
  • 17 lipca 2017 08:15
Jarosław Zieliński: Nie ma żadnej czarnej serii w policji, są tylko przypadki Policja pracuje sprawnie i dobrze, ale zdarzają się przypadki łamania prawa wśród funkcjonariuszy - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji (fot.mswia.gov.pl)

Policjant musi być wzorem. Wszelkie przejawy sprzeniewierzenia się etosowi służby i łamanie prawa wśród policjantów będzie surowo karane – powiedział w niedzielę podczas święta policji w Suwałkach (Podlaskie) wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Zieliński uczestniczył w Suwałkach w obchodach 98. rocznicy powstania polskiej policji. Podczas uroczystości wręczył policjantom awanse i nagrody.

W swoim przemówieniu zapewnił, że w Polsce jest bezpiecznie, policja pracuje sprawnie i dobrze, ale zdarzają się przypadki łamania prawa wśród funkcjonariuszy. Zaprzeczył jednak, jakoby policję dosięgnęła jakaś czarna seria. "Nie ma żadnej czarnej serii w policji, są tylko przypadki" - podkreślił.

"Przy wielkim wysiłku tej stutysięcznej formacji, jeden przypadek lub kilka przypadków sprzeniewierzenia się rocie ślubowania, kładzie się cieniem na całej formacji. Proszę was, żeby pilnować etosu służby i roty ślubowania. Wszelkie przejawy sprzeniewierzenia się temu będą surowo karane" - powiedział do policjantów Zieliński.

Zaznaczył, że służba w policji zobowiązuje do tego, by być wzorem przestrzegania prawa i wzorem postawy. "Nosicie orła na czapce, to jest wielki wymóg i zobowiązanie. Ślubowaliście służyć wiernie narodowi, ślubowaliście przestrzegać prawa i dyscypliny służby. Czyńcie to z samokontrolą, w taki sposób, żeby nikt, nigdy nie mógł wam niczego zarzucić" - apelował Zieliński.

Czytaj też: Bochenek: Incydent nie może rzutować na całą służbę

Wiceminister SWiA poinformował, że w latach 2017-2020 zostanie wdrożony program modernizacji służb mundurowych. Resort planuje podwyżki płac, zakupy nowoczesnego sprzętu, środków łączności i środków transportu. Zdaniem Zielińskiego, sprawna policja, to bezpieczni obywatele. "Inwestując w służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, wiemy, że inwestujemy w bezpieczeństwo obywateli" - zaznaczył Zieliński.

Obecny rząd postanowił także przywrócić zlikwidowane przez poprzedni rząd posterunki policji w małych miejscowościach. Według wiceministra koalicja PO-PSL zlikwidowała 418 z 817 małych posterunków. Dotąd udało się odtworzyć 51 z nich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA