REKLAMA

Jarosław Zieliński w Sejmie: Reakcja PiS na propagowanie faszyzmu i nazizmu jest szybka, stanowcza i zdecydowana

  • Autor: PAP/JS
  • 26 stycznia 2018 17:52
Jarosław Zieliński w Sejmie: Reakcja PiS na propagowanie faszyzmu i nazizmu jest szybka, stanowcza i zdecydowana Zieliński odniósł się do badań na temat poczucia bezpieczeństwa wśród Polaków (fot. Sejm/twitter)

89 proc. pytanych uważa, że Polska jest krajem, w którym żyje się bezpiecznie; To się nie bierze znikąd, na wszystkie zdarzenia, w tym dotyczące propagowania m.in. faszyzmu i nazizmu, reakcja jest szybka, stanowcza i zdecydowana - podkreślał w Sejmie wiceminister Jarosław Zieliński.

  • Wiceminister zwrócił uwagę, że za rządów PO niektórzy artyści dali się sfotografować z symbolami, które kojarzone są z ustrojami totalitarnymi.
  • "Te wystąpienie waszych celebrytów, to jest charakterystyka waszego czasu i waszych reakcji" - stwierdził.

MSWiA i resort sprawiedliwości przedstawiło posłom informację na temat "działań mających na celu powstrzymanie szerzącej się w Polsce fali nienawiści i postaw propagujących faszyzm i nazizm". Wnioskował o to klub PO.

Zieliński odniósł się do badań na temat poczucia bezpieczeństwa wśród Polaków. "89 proc. Polaków uważa, że Polska jest krajem, w którym żyje się bezpiecznie. To się nie bierze znikąd. To się bierze z dobrej pracy policji, z jej dofinansowania, dobrego dowodzenia, nadzorowania" - mówił, trzymając w ręku kartkę z wynikami badania.

"Bierze się też z tego, że na wszystkie takie zdarzenia, o których mówicie, jest reakcja stosowna, stanowcza, szybka i natychmiastowa" - powiedział, zwracając się do posłów opozycji. Dodał, że tuż po opublikowaniu materiału przez dziennikarzy zatrzymano siedem osób. "Szybko zdecydowanie, konkretnie" - oświadczył.

Wiceminister zwrócił uwagę, że za rządów PO niektórzy artyści dali się sfotografować z symbolami, które kojarzone są z ustrojami totalitarnymi. "Te wystąpienie waszych celebrytów, to jest charakterystyka waszego czasu i waszych reakcji" - stwierdził.

"2011 r. Marsz Niepodległości, 80 obywateli Niemiec, Antifa przy wsparciu Krytyki Politycznej. Działania wymierzone w patriotyczny Marsz Niepodległości, wasz czas. Wy macie jeszcze czelność zabierać głos w tej sprawie" - mówił Zieliński, zwracając się do posłów PO.

Odniósł się do wypowiedzi posła PO Józefa Lassoty. "Pan musi się z tego wytłumaczyć. Wy to macie we krwi pan powiedział. Co pan miał na myśli. Co my mamy we krwi, co ja mam we krwi, proszę tu przyjść, powiedzieć" - powiedział wiceszef MSWiA.

Lassota mówił podczas debaty: "Pan minister powiedział: nie będzie przyzwolenia, czyli powiedział w czasie przyszłym. Oby tak się rzeczywiście stało, ja w to nie wierzę, bo wy to macie we krwi, ale jeśli mówicie: nie będzie przyzwolenia, to znaczy, że potwierdzacie, że to przyzwolenie do tej pory było. Naprawdę, opamiętajcie się" - apelował poseł PO.

Zdaniem Zielińskiego w czasie debat padło wiele "głupstw". "Udajecie troskę o to, aby w Polsce nie rozwijały się te zjawiska, które muszą być potępione i są potępiane, muszą być karane i są karane. Dla was potrzebny jest (taki) obraz, bo nie macie nic do powiedzenia Polakom, że rzekomo za rządów PiS jest przyzwolenie na takie zachowania, że Polska brunatnieje. Jaka obraza, jakie haniebne słowa. Hańba na was i dla was" - oświadczył.

Zwrócił uwagę, że zespół ds. praw człowieka w MSWiA nie został zlikwidowany. "Ten zespół został przeniesiony do innego departamentu, departamentu analiz i migracji"- wyjaśniał wiceminister.

Klub PO zwrócił się o przedstawienie w Sejmie informacji po tym, gdy w sobotę wyemitowano w programie "Superwizjer" TVN24 materiał poświęcony efektom dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA