REKLAMA

Jean-Claude Juncker: W Unii Europejskiej nie może być pracowników drugiej kategorii

  • Autor: PAP/AT
  • 13 września 2017 10:52
Jean-Claude Juncker: W Unii Europejskiej nie może być pracowników drugiej kategorii Nowy urząd miałby zapewnić, że wszystkie zasady dotyczące delegowania pracowników są w UE przestrzegane (fot.pixabay.com)

Za tę samą pracę, w tym samym miejscu, powinno przysługiwać to samo uposażenie - powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Jean-Claude Juncker zapowiedział utworzenie unijnego urzędu nadzoru prawa pracy, który miałby się zajmować m.in. egzekwowaniem przepisów dotyczących pracowników delegowanych z jednego państwa Unii Europejskiej do drugiego.

"W UE równych nie może być pracowników drugiej kategorii. Za tę samą pracę, w tym samym miejscu, powinno przysługiwać to samo uposażenie" - podkreślił Juncker. Jak tłumaczył, nowy urząd miałby zapewnić, że wszystkie zasady dotyczące delegowania pracowników są w UE przestrzegane.

W ocenie Junckera to "zupełnie absurdalne", że UE ma nadzór bankowy, a nie ma urzędu, który dbałby o równe zasady prawa pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA