REKLAMA

Jednorazowe dodatki do emerytur będą powtórzone

  • Autor: Rynekseniora.pl/JS
  • 20 kwietnia 2016 17:16
Jednorazowe dodatki do emerytur będą powtórzone Koszt dodatków wyniósł w sumie około 1,4 mld zł, w przyszłym roku ma wynieść 1,5 mld zł (fot.flickr.com/Alex Santos Silva)

• Rząd planuje wypłatę jednorazowych dodatków do emerytur w 2017 r. - informuje serwis dziennik.pl, powołując się na projekt aktualizacji programu konwergencji (APK) przygotowany przez resort finansów.
• Wysokość dodatków ma być zbliżona do ostatnich wypłat z 2016 r.

Powodem takiej decyzji jest utrzymująca się deflacja. "W horyzoncie prognozy dodatkowym wsparciem dla dochodów do dyspozycji gospodarstw domowych będzie kontynuacja korzystnych tendencji zachodzących na rynku pracy, zwłaszcza w sektorze rynkowym, oraz planowana wypłata jednorazowych dodatków do emerytur i rent w 2017 r." - napisali autorzy APK.

To oznacza, że rząd przymierza się do powtórzenia akcji z 2016 r., kiedy to przez minimalną inflację standardowa podwyżka emerytur była bardzo niska, w związku z czym zdecydowano się wypłacić jednorazowe dodatki. Ich koszt wyniósł w sumie około 1,4 mld zł, w przyszłym roku ma wynieść 1,5 mld zł - informuje dziennik.pl.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA