REKLAMA

Jest petycja w sprawie skrócenia kadencji rządu Beaty Szydło. Już ponad 118 tys. podpisów

  • Autor: JS
  • 19 grudnia 2016 15:34
Jest petycja w sprawie skrócenia kadencji rządu Beaty Szydło. Już ponad 118 tys. podpisów Pod wnioskiem na secure.avaaz.org podpisało się już ponad 118 tysięcy osób. Foto: screen / secure.avaaz.org

• W sieci można podpisać petycję pod referendum w sprawie skrócenia kadencji rządu Beaty Szydło.
• Petycję podpisało już ponad 118 tys. osób.
• Celem 500 tys. podpisów.

"My naród, obywatele państwa demokratycznego jakim jest Rzeczpospolita Polska w związku z ostatnimi wydarzeniami w naszym kraju, które destabilizują wewnętrzny spokój oraz kompromitują Polskę na arenie międzynarodowej występujemy z wnioskiem do Szanownego Senatu o zwołanie ogólnonarodowego referendum w sprawie skrócenia kadencji parlamentu RP i ponowne przeprowadzenie wyborów parlamentarnych wg ordynacji wyborczej procentowej nie większościowej co zagwarantuje, że wszyscy obywatele będą mieli swoich przedstawicieli w Parlamencie Rzeczpospolitej Polskiej" - czytamy.

Pod wnioskiem na secure.avaaz.org podpisało się już ponad 118 tysięcy osób.

Jak autorzy motywują konieczność skrócenia kadencji rządu? Ich zdaniem przez rząd Beaty Szydło została złamana Konstytucja RP art. 104, który głosi:

"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."

Zdaniem autorów rząd wykonuje też polecenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który chce "sprawować władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądową jednocześnie w Polsce, na co nie ma obywatelskiej zgody".

Autorzy petycji chcą zebrać 500 tys. podpisów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • 007 2016-12-27 19:33:01
    teraz sie obudziliście !!!! trzeba było iść na wybory !!! demokratycznie ich wybranoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA