REKLAMA

Jest problem z emeryturami i rentami dla opozycjonistów z PRL

 • Autor: PAP/AT
 • 13 grudnia 2017 06:24
Jest problem z emeryturami i rentami dla opozycjonistów z PRL Nadzieję osób represjonowanych na godne życie obudziła znowelizowana ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (fot.pixabay.com)

Byli represjonowani alarmują, że pojawił się problem z interpretacją ważnego zapisu ustawy. Chodzi o nową zasadę, że przy ustalaniu prawa do emerytury i renty okresy uwięzienia lub internowania uwzględnia się w wymiarze podwójnym.

Przeżyli gehennę stanu wojennego. Przeszli przez więzienia, areszty, obozy dla internowanych. Nie mają za co żyć - informuje "Nasz Dziennik".

Przeszli przez więzienia, areszty, obozy dla internowanych. Komuniści zniszczyli im życie, karierę zawodową. Teraz byli więźniowie polityczni PRL mówią: pracowaliśmy dla Polski, więc obowiązkiem państwa jest nam pomóc - czytamy w artykule.

"Nie chodzi o to, żeby się dopraszać, tylko żeby zadośćuczynić za krzywdy" - mówi dla "Naszego Dziennika" Janusz Olewiński przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych.

Nadzieję osób represjonowanych na godne życie obudziła znowelizowana 8 czerwca 2017 r. ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, która weszła w życie 31 sierpnia. Przyznawany każdemu, kto ma status działacza lub osoby represjonowanej, dożywotni dodatek w wysokości 402 zł jest dużym wsparciem skromnych budżetów - podaje "Nasz Dziennik"

Byli represjonowani alarmują, że pojawił się problem z interpretacją ważnego zapisu ustawy. Chodzi o nową zasadę, że przy ustalaniu prawa do emerytury i renty okresy uwięzienia lub internowania uwzględnia się w wymiarze podwójnym. Czyli nie według wskaźnika 1,3, lecz 2,6.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Madera 2017-12-13 08:41:59
  Ile pożera pieniędzy ISRAEL ? DLACZEGO BANDYCI MILCZYCIE.....?! 500+ jest wypominane POLAKOM kilkanaście razy dziennie.....ale tyle samo dajecie ŻYDOM ZA HOLOKAUST który spowodował Żyd Hitler !!! Złamaliście KONSTYTUCJĘ PRZYZNAJĄC żydom w Israel emerytury i renty......ale "Prezydent" twierdzi,że to nam się wydaje.....TAKIEGO PODŁEGO PREZYDENTA DZIAŁAJĄCEGO NA SZKODĘ NARODU ......ŚWIAT JESZCZE NIE MIAŁ.........Jak trzeba być perfidnym i podłym aby - jeść Polski chleb i krzywdzić tych co ten chleb mu dają ! A teraz zapytam co się stanie jak jeden miesiąc POLACY NIE PÓJDĄ DO PRACY.......?????
 • Madera 2017-12-13 08:34:18
  Do §.beda siedziec.: Ale jakoś , nie mówisz o większych złodziejach Żydach, chociaż Rydzyk też Żyd.....RABINACH W POLSCE , CO ONI TU ROBIĄ ? WSZYSTKO SIĘ UNOWOCZEŚNIA ....TYLKO NIE TO....ŻE POLSKA JEST DLA POLAKÓW A NIE ŻYDÓW ....CHOLERNI OKUPANCI ! GMINY ŻYDOWSKIE DO ISRAEL ! MACIE SWOJE PAŃSTWO CO TU SZUKACIE......POLACY WAS TU NIE CHCĄ......ROZUMIECIE TO CZY NIE ?! WYNOCHA Z POLSKI I TO JUŻ OSZUŚCI !!!
 • §.beda siedziec. 2017-12-13 06:40:50
  Rydzyk pozera wasze swiadczenia,ten nienasycony zlodziej panstwowych pieniedzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA