REKLAMA

Jest problem z Mieszkaniem Plus

 • Autor: Newsrmtv.tv/AT
 • 16 lutego 2018 09:18

Miały być mieszkania na tanich gruntach za niski czynsz a skończyło się na obietnicach - mówi powiedział o programie Mieszkanie Plus Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości z RynekPierwotny.pl

 • Mieszkanie Plus istnieje bardziej w świadomości społecznej, niż na rynku nieruchomości – alarmuje ekspert portalu RynekPierwotny.pl.
 • Dane, które dotyczą realizowanych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus zupełnie nie dają żadnej rękojmi powodzenia tej inwestycji w przyszłości – mówi Jarosław Jędrzyński.
 • Zaznacza też, że jest problem dochodzenia do własności oraz z wysokością czynszów.

Miały być mieszkania na tanich gruntach za niski czynsz a skończyło się na obietnicach. Program Mieszkanie Plus istnieje bardziej w świadomości społecznej, niż na rynku nieruchomości – alarmuje ekspert portalu RynekPierwotny.pl. Minister Infrastruktury zapowiedział ostatnio przygotowanie specustawy, która miałaby przyśpieszyć realizację programu. Po dwóch latach działania Mieszkania Plus powstało tylko 1700 lokali.

Czytaj też: Mieszkanie Plus przegrywa z biurokracją?

- Mieszkanie Plus funkcjonuje na polskim rynku nieruchomości już drugi rok, ale można powiedzieć, że program istnieje bardziej w świadomości społecznej, niż na rynku nieruchomości. Dane, które dotyczą realizowanych mieszkań w ramach programu zupełnie nie dają żadnej rękojmi powodzenia tej inwestycji w przyszłości – w przyszłej, lub dalszej perspektywie – mówi Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości, RynekPierwotny.pl

Co stało na przeszkodzie w realizacji programu Mieszkanie Plus?

Jak wskazuje ekspert z portalu RynekPierwotny.pl, deweloperów odstraszały warunki programu rządowego.

– Przede wszystkim jest to problem dochodzenia do własności, czyli długoletniego, trzydziestoletniego finansowania mieszkań. Poza tym chodzi tu również o kwestię narzucanych urzędowo czynszów. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy te czynsze, które nie będą rynkowe, tylko narzucane z góry deweloperom, będą gwarantować zysk z inwestycji – wyjaśnia Jarosław Jędrzyński.

– Dochodzi również kwestia ziemi, za którą deweloperzy będą musieli zapłacić, co prawda będzie to rozłożone w czasie, ale jednak nie zostanie zrealizowane założenie budowy na tanich gruntach Skarbu Państwa - dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • WoWa 2018-02-16 10:15:36
  Być może czegoś nie rozumiem ale inwestycje w nieruchomości to jak widać wokoło dobry biznes i zyski na dziesiątki lat. Jeżeli deweloperzy robią interesy za pożyczone z banku pieniądze to dlaczego Państwo, konkretnie miasta nie mogą takich biznesów robić mając własne tereny pod zabudowę ? Może ktoś mnie oświeci ?
 • opop 2018-02-16 09:50:50
  już drugi rok i tylko 1700 lokali? Ja powiem inaczej . Dopiero drugi rok PiS u władzy i już 1700 lokali!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA