REKLAMA

Jest problem z programem "Za życiem"?

  • Autor: PAP/AT
  • 08 lutego 2018 06:45
Jest problem z programem "Za życiem"? Koordynacja w zakresie wsparcie dla rodzin z trisomią 21. chromosomu dotkliwie kuleje w naszym kraju (fot.pixabay.com)

Mimo że rok temu ruszył rządowy program "Za życiem", którego celem było usprawnienie systemu wsparcia dla rodzin dzieci niepełnosprawnych, w wielu miejscach wciąż brakuje dostępu do informacji o tym, gdzie szukać pomocy i jak powinna wyglądać terapia krok po kroku.

Rodzice dzieci z zespołem Downa oczekują na skoordynowaną ścieżkę opieki - pisze "Nasz Dziennik".

Mimo że rok temu ruszył rządowy program "Za życiem", którego celem było usprawnienie systemu wsparcia dla rodzin dzieci niepełnosprawnych, w wielu miejscach wciąż brakuje dostępu do informacji o tym, gdzie szukać pomocy i jak powinna wyglądać terapia krok po kroku. Eksperci przyznają, że to właśnie koordynacja w zakresie wsparcie dla rodzin z trisomią 21. chromosomu dotkliwie kuleje w naszym kraju - czytamy w artykule "Naszego Dziennika".

Czytaj też: "Za życiem": Tyle rodzin skorzystało już z programu

W Polsce funkcjonuje co prawda wiele ośrodków, w których udzielane są świadczenia lecznicze i terapeutyczne, ale zanim dziecko do nich trafi, mija dużo cennego czasu. "Wbrew pozorom jest wiele prężnych stowarzyszeń rodziców i opiekunów dzieci z zespołem Downa. To są bardzo dobre organizacje, ponieważ prowadzą szeroką działalność - oprócz terapeutycznej również często wydawniczą czy konferencyjną" - podkreśla w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Andrzej Kochański, genetyk.

"Problem polega na tym, że nie ma dostępu do ciągłej i pełnej informacji w zakresie tego, gdzie szukać pomocy, terapii, leczenia, gdzie oferowana jest specjalistyczna pomoc dla dzieci z zespołem Downa" - dodaje Kochański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • WoWa 2018-02-08 10:32:02
    Obecnie rządzący dbając o ochronę życia poczętego osób upośledzonych zapominają wspomnieć, że musza także wziąć odpowiedzialność z okres ich życia aż do naturalnej śmierci. Czy np. profesor Chazan przeznaczył na to własne środki a może zaadoptował (na pewno stać go na to) jakieś dziecko. Czy umył ręce jak Piłat ?
  • Komuna u władzy 2018-02-08 08:42:45
    Jak widać, w działaniach PIS najważniejsza jest ideologia. Za komuny też tak było.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA