REKLAMA

Jest raport BOR ws. incydentu na A4

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 marca 2016 09:16
Jest raport BOR ws. incydentu na A4 Minister Mariusz Błaszczak powołał specjalną komisję w Biurze Ochrony Rządu, która miała wyjaśnić zdarzenie (fot.msw.gov.pl/Łukasz Kobus/KobusArt)

• W piątek (4 marca) na autostradzie A4 na terenie woj. opolskiego doszło do wypadku z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
• W limuzynie marki BMW, którą podróżowała głowa państwa, uszkodzeniu uległa opona.
• Minister Mariusz Błaszczak powołał specjalną komisję w Biurze Ochrony Rządu, która miała wyjaśnić zdarzenie.
• Dzisiaj BOR przedstawi raport w tej sprawie.

Szef MSWiA podczas rozmowy w Polsat News potwierdził, że otrzymał już raport w sprawie zdarzenia, do którego doszło w trakcie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4. Poinformował, że dzisiaj (10 marca) szefostwo Biura Ochrony Rządu przedstawi swoje ustalenia w tej sprawie. Minister Mariusz Błaszczak dodał, że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec tych, którzy dopuścili się niedopełnienia obowiązków.

Zobacz też: Mariusz Błaszczak: Oczekuję wyjaśnień w sprawie wydarzenia na autostradzie A4

- Zaniedbania i niedofinansowanie Biura Ochrony Rządu przez ostatnie 8 lat to jest fakt. Nowe kierownictwo BOR  już w styczniu rozpisało przetarg na zakup nowych samochodów – poinformował Błaszczak.

Minister przypomniał, że w resorcie opracowywany jest program modernizacji służb mundurowych. Jest on przygotowywany na wzór tego, który przyjął rząd premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku. Program modernizacji przewiduje wymianę zużytego i przestarzałego sprzętu oraz uzbrojenia, rozbudowę i modernizację infrastruktury, zakup wyposażenia ochronnego dla funkcjonariuszy oraz podwyższenie wynagrodzeń służb mundurowych i pracowników cywilnych.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA