REKLAMA

Jest tymczasowe porozumienie między Polską a Rosją w sprawie zezwoleń na przewozy

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lutego 2016 13:56
Jest tymczasowe porozumienie między Polską a Rosją w sprawie zezwoleń na przewozy (fot.J Donohoe/flickr.com/CC BY-NC 2.0)

Przedstawiciele rządów Polski i Rosji zawarli w piątek tymczasowe porozumienie dotyczące zezwoleń na samochodowe przewozy towarowe, które ma obowiązywać do 15 kwietnia.

W Moskwie odbyły się rozmowy z udziałem wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita i wiceministra transportu FR Nikołaja Asauła.

- Polska i Rosja w sobotę (20 lutego) wymienią się drukami zezwoleń na samochodowe przewozy towarowe; chodzi o 20 tys. zezwoleń dla strony polskiej i 20 tys. dla rosyjskiej - powiedział wiceminister transportu Rosji Nikołaj Asauł.

Zezwolenia będą ważne do 15 kwietnia. Wśród 20 tys. druków zezwoleń dla strony polskiej 10 tys. to zezwolenia na przewozy towarów w połączeniach dwustronnych i tranzytowych, a 10 tys. na przewozy do i z krajów trzecich.

Rosyjski wiceminister mówił o tym po zakończonych rozmowach polsko-rosyjskich dotyczących samochodowych przewozów towarowych. Z polskiej strony w rozmowach uczestniczył wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Czytaj też: W Moskwie ruszą dzisiaj rozmowy o wymianie zezwoleń transportowych

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ghh 2016-02-20 08:11:26
    takie umowy powinno podposywac sie razem z ukraina
  • ghh 2016-02-20 07:23:06
    przygupy mieli rosje w szachu po tym jak ukraina nie wpuszcza tirow z rosiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA